fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Polska premiera Ferrari F8 Tributo

Polska premiera Ferrari F8 Tributo

14. czerwca w salonie Ferrari w Katowicach miała miejsce oficjalna polska premiera najnowszego modelu Ferrari F8 Tributo z silnikiem V8 – okrzykniętym najlepszym silnikiem ostatnich 20 lat, dającym zupełnie nowe emocje i doświadczenia z jazdy. F8 Tributo to następca 488 GTB, co potwierdza jego zewnętrzna bryła. Jednak patrząc na parametry, to zupełnie nowa propozycja fabryki z Maranello.

Nazwa modelu nie jest przypadkowa – nawiązuje bezpośrednio do sukcesu 3,9-litrowego silnika V8, który w swojej kategorii trzykrotnie otrzymał najwyższą notę i tytuł International Engine of the Year. Nazwa Tributo, czyli po włosku hołd, potwierdza ogromne uznanie dla wyjątkowego jednostki napędowej w historii modeli Ferrari. Generuje 720 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, Ferrari nie zapomniało o klasycznym brzmieniu silnika, którym możemy cieszyć „ucho” podczas jazdy F8 Tributo.

Dzięki zwiększeniu mocy, ale i obniżeniu masy o całe 40 kg w porównaniu z 488 GTB oraz poprawie aerodynamiki, ten drapieżny model Ferrari rozpędza się do od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 s, a na przyśpieszenie do 200 km/h potrzebuje tylko 7,8 s. Imponujące są również jego osiągi,  gdyż rozwija prędkość maksymalną 340 km/h.  Patrząc na rywala z ubiegłego roku Ferrari 488 Pista, spokojnie mogłyby stanąć obok siebie na prostej.

Premiera najnowszego modelu Ferrari F8 Tributo to kolejne wydarzenie po prezentacji Ferrari F40 oraz Maserati Levante Trofeo zorganizowane w salonie w Katowicach. Jednak jest to pierwsza premiera nowego modelu Ferrari po otwarciu autorskiej restauracji właścicieli – La Squadra Ristorante, której zespół zadbał, aby włoski klimat pojawił się również na talerzach. Na wieczornej prezentacji stawili się się najważniejsi klienci oraz Michele Aporti – Area Manager Ferrari na Europę Północną – wyjątkowy gość z Włoch, który przyjechał specjalnie, aby poprowadzić prezentację nt. samochodu i spędzić wspólnie ten wyjątkowy wieczór.

Tekst i zdjęcia: Materiały prasowe Ferrari Katowice

Poprzedni wpis
Chris Harris pod wrażeniem 488 Pisty
Następny wpis
Poloński i Sitek startują w Rajdzie Polski w Abarthcie 124

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Polska premiera Ferrari F8 Tributo