fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Chris Harris pod wrażeniem 488 Pisty

Chris Harris pod wrażeniem 488 Pisty

Chris Harris, brytyjski dziennikarz pracujący dla Top Gear, przy okazji premiery 27. serii wspomnianego programu miał okazję sprawdzić, ile warte jest Ferrari 488 w najmocniejszym drogowym wydaniu – Pista.

Harris jest bardzo doświadczonym kierowcą, który ma na swoim koncie starty w poważnych seriach wyścigowych. W dodatku potrafi rozbierać samochody na czynniki pierwsze. Zna się na rzeczy jak mało kto. W krótkim, trzyminutowym klipie, będącym fragmentem pełnej recenzji, brytyjski dziennikarz nie ukrywa pozytywnego wrażenia, jakie wywarło na nim Ferrari z centralnie umieszczonym silnikiem:

To najmocniejsze produkcyjne Ferrari V8 w historii. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3 sekundy, czyli tyle samo, co inne dojrzałe supersamochody w tych czasach. Jednak to, co się liczy tutaj najbardziej to fakt, że po 10 sekundach od startu zatrzymanego rozpędzi się do 225 km/h. Tylko 10 sekund! 

Wrażenie, poza potężnym i wydajnym silnikiem V8, robią także zaawansowana aerodynamika, superlekkie materiały, dzięki którym to auto „jest w 9/10 wyścigowym samochodem dopuszczonym do ruchu ulicznego”. Jednak 488 Pista nie jest pozbawiona wad, głównie ergonomicznych:

Parę miesięcy wcześniej Chris Harris stworzył inny materiał z Ferrari 488 Pistą, który można obejrzeć na oficjalnym kanale Top Gear

Ferrari 488 Pista została nominowana do nagrody Sportowego Samochodu Roku (Sportive de l’annee) przez francuski magazyn Motorsport, a także została Supersamochodem Roku według magazynu Top Gear. W dodatku samochód ten dostępny jest w wyjątkowej specyfikacji Piloti Ferrari, jako hołd dla zwycięstwa AF Corse w World Endurance Championship.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Varsopolis 2019
Następny wpis
Polska premiera Ferrari F8 Tributo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Chris Harris pod wrażeniem 488 Pisty