fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto hybrydowe Maserati Levante. Rozwija 330 KM

Oto hybrydowe Maserati Levante. Rozwija 330 KM

Maserati Levante Hybrid zostało zaprezentowane zarówno w rzeczywistości, podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju, jak i cyfrowo, przy okazji wirtualnej premiery. 

Wraz z pierwszym zelektryfikowanym SUV-em, Maserati robi duży krok naprzód w swojej strategii elektryfikacji, która rozpoczęła się w zeszłym roku wraz z modelem Ghibli Hybrid. Najnowsze dzieło jest reklamowane jako szybsze, bardziej ekologiczne i unikalne w stosunku do jednostki wysokoprężnej. 

Maserati jest z natury innowacyjne, a w modelu Levante realizuje filozofię stojącą za wejściem w świat elektryfikacji. Cel to poprawa osiągów przy jednoczesnym zachowaniu wierności wartościom marki, tj. zapewnienie szybkości i zwinności przy jednoczesnej oszczędności paliwa, luksusie i frajdzie z jazdy. Rezultatem jest hybrydowy SUV, który zachowuje charakterystyczny ryk każdego Maserati.

Levante Hybrid łączy 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik z 48-woltowym systemem hybrydowym, który odzyskuje energię podczas zwalniania i hamowania. Samochód hybrydowy waży mniej niż jego odpowiednik z silnikiem 6-cylindrowym (zarówno wysokoprężnym, jak i benzynowym), a przede wszystkim charakteryzuje się jeszcze lepszym rozkładem masy, ponieważ akumulator umieszczono z tyłu, bez uszczerbku dla ładowności i optymalnie równoważąc masę między osiami. Wszystko po to, aby uczynić Levante Hybrid jeszcze bardziej zwinnym i dającym jeszcze więcej radości z jazdy.

Dzięki maksymalnej mocy 330 KM i momentowi obrotowemu 450 Nm dostarczanemu już od 2250 obr./min, czteronapędowe Levante Hybrid przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6 sekund i potrafi rozpędzić się do 240 km/h.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, wersja premierowa Levante Hybrid wyróżnia się nowym, metalicznym kolorem o nazwie Azzurro Astro, dostępnym w ramach programu personalizacji marki Maserati Fuoriserie.

Gośćmi specjalnymi podczas cyfrowej premiery Levante Hybrid byli David Beckham – nowy globalny ambasador marki Maserati oraz Dardust z ekskluzywną ścieżką dźwiękową.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
F1 na Imoli: Charles tuż poza podium, Sainz 5. Alfa Romeo bez punktów
Next post
Alfa Romeo ma mieć nowego szefa designu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oto hybrydowe Maserati Levante. Rozwija 330 KM