fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ponad 1600 Lamborghini wyjechało na ulice, aby wesprzeć Movember

Ponad 1600 Lamborghini wyjechało na ulice, aby wesprzeć Movember

Ponad 1600 Lamborghini koordynowanych przez 100 dealerów na całym świecie. To liczby związane z wkładem Automobili Lamborghini w akcję Movember trzeci rok z rzędu. Movember, założony w Londynie w 2003 roku, ma na celu informowanie i zbieranie funduszy na całym świecie na leczenie niektórych problemów zdrowotnych mężczyzn, w tym raka prostaty, raka jąder oraz zdrowia psychicznego – m.in. poprzez zapobieganie samobójstwom.

Dlatego też przez cały listopad dealerzy i klienci Lamborghini organizowali i brali udział w rajdach Bull Run samochodów ozdobionych samoprzylepnymi wąsami, które właściciele specjalnie na tę okazję przyklejali na maski. Największy zlot odbył się w Newport Beach w Stanach Zjednoczonych, w którym wzięło udział 80 samochodów, a następnie w Beverly Hills, gdzie przybyło 60 samochodów.

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, zauważył:

Również w przypadku tej edycji mamy nadzieję, że wnieśliśmy cenny wkład w akcję Movember. Na całym świecie zarejestrowano tak wiele inicjatyw i jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do podniesienia świadomości na temat tak ważnych kwestii. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie będzie przykładem i że coraz więcej firm zdecyduje się wziąć w tym udział, ponieważ w takich przypadkach każdy mały gest jest pomocny w osiągnięciu celu.

Oprócz Biegów Byków, w ciągu miesiąca zorganizowano szereg innych inicjatyw. Na oficjalnej stronie Movember odbyła się zbiórka pieniędzy zainicjowana bezpośrednio przez Automobili Lamborghini, która umożliwiła przekazanie ponad 230 000 euro na rzecz stowarzyszenia w tej edycji. Kolejną szczególnie udaną inicjatywą była współpraca z Gillette podczas światowych finałów w Vallelunga w Rzymie. W czasie wyścigów wiodąca na świecie firma produkująca produkty do golenia ustawiła stoisko, które z tej okazji odwiedził jeden z założycieli stowarzyszenia oraz dyrektorzy Lamborghini – wspólnie przycięli oni brody i wąsy na znak poparcia dla Movember.

Również w tej edycji House of Sant’Agata Bolognese uruchomił projekt z klubem piłkarskim Bologna, którego celem jest jeszcze szersze rozpowszechnianie misji Movember. Z okazji meczu o mistrzostwo Serie A pomiędzy Bolonią i Lazio, Huracán Tecnica został wystawiony przed stadionem Renato Dall’Ara w Bolonii. Samochód ozdobiono wieloma kodami QR powiązanymi z ekskluzywnymi treściami w mediach społecznościowych i niepublikowanymi wywiadami z zawodnikami na temat znaczenia zdrowia psychicznego i profilaktyki raka.

Miesiąc poświęcony Movember zakończył się szeregiem udanych działań i pozytywnych wyników osiągniętych przez Automobili Lamborghini, ale misja podnoszenia świadomości na temat zdrowia mężczyzn nie kończy się wraz z końcem miesiąca, ale jest wysiłkiem całorocznym.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Świetny start kampanii 2023/24 F1 dla Alfa Romeo F1 Team KICK Esports. P1 dla Thomasa Ronhaara
Next post
Zwiastun Race For Glory. W filmie zobaczymy rywalizację Audi i Lancii w WRC 1983

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ponad 1600 Lamborghini wyjechało na ulice, aby wesprzeć Movember