fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Powstaną 3 restomody na bazie Lancii Aurelii

Powstaną 3 restomody na bazie Lancii Aurelii

Thornley Kelham pokazał restomod Lancia Aurelia Outlaw European CSL. Powstaną tylko trzy takie samochody i są one jeszcze bardziej wyczynową wersją wcześniej ogłoszonego programu restomod Aurelia.

Samochód jest napędzany 3,2-litrowym silnikiem V6 Busso o mocy 304 KM i korzysta z 5-biegowej skrzyni ręcznej. Poprzednie warianty modelu Aurelia Outlaw musiały zadowolić się mocą 223 KM, podczas gdy oryginalna Aurelia osiągała skromne 120 KM.

Thornley Kelham zmodyfikował Aurelię tak, aby była w stanie poradzić sobie z dodatkową mocą i twierdzi, że została ona dostrojona do specyfikacji fast road. Tuner twierdzi, że jest to auto nadal w dużym stopniu inspirowane zwinną osobowością oryginalnej Aurelii, z sukcesami uczestniczącej w wielu wydarzeniach sportowych.

Oznacza to nowoczesne hamulce tarczowe, nowoczesną przekładnię, zębatkowy układ kierowniczy z opcjonalnym wspomaganiem, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz w pełni zmodyfikowane przednie i tylne zawieszenie, a także pełną klatkę bezpieczeństwa. Pomimo tak zaawansowanych rozwiązań, zmodyfikowana Aurelia nadal waży tylko około 1100 kg.

Samochód jest bardzo podobny do podwozia Aurelii o numerze 1010, które zostało zmodyfikowane przez prywatnego zawodnika Giovanniego Bracco. Wystartował on swoją Aurelią w Mille Miglia w 1951 roku i zajął drugie miejsce. Później ścigał się w Le Mans, gdzie zdobył pierwsze miejsce w klasie i w sześciogodzinnym wyścigu w Pescarze. Pojazd miał obniżoną linię dachu w celu poprawy aerodynamiki – Thornley Kelham postarał się odtworzyć to rozwiązanie.

Wreszcie wnętrze CSL Aurelia Outlaw zostało odświeżone dzięki pełnej skórze Connolly, klimatyzacji, różnym opcjom foteli przednich, podsufitce z Alcantary i kierownicy z drewnianym obramowaniem.

Ceny nie zostały ujawnione, ale zważając na zakres modernizacji, zastosowane komponenty i ostateczne osiągi, przy zachowaniu niskiej masy własnej oraz limitowaną produkcję do 3 sztuk, spodziewać się można wysokiej kwoty. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak z bliska wygląda zakamuflowane Purosangue
Next post
Ferrari zaprezentowało Daytonę SP3. Powstanie 599 sztuk i wszystkie zostały wyprzedane

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Powstaną 3 restomody na bazie Lancii Aurelii