Firma Touring Superleggera ogłosiła, że limitowana edycja Sciadipersia będzie oferowana na rynku amerykańskim. Samochód bazujący na Maserati GranTurismo lub GranCabrio charakteryzuje się lekkim aluminiowym nadwoziem oraz elementami z włókna węglowego.
Samochód zadebiutował w 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Docelowo ma powstać zaledwie 15 sztuk Sciadipersii (pierwotnie miało zostać wyprodukowanych tylko 10). Metamorfoza z GranTurismo lub GranCabrio trwa około 6 miesięcy i głównie polega na zmianie samej karoserii. We wnętrzu jedynie spodziewać się można nowej skórzanej tapicerki oraz dodatkowych akcentów aluminiowych – układ elementów oraz multimedia pozostaną nietknięte. Nie wiadomo ile potencjalni klienci muszą zapłacić za taką usługę.
Auto wciąż będzie napędzać ta sama 4,7-litrowa jednostka, z której inżynierowie Maserati wykrzesali 460 KM i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego, trafiającego na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni automatycznej. W efekcie Sciadipersia jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w takim samym czasie jak deklaruje producent, czyli 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 288 km/h.
Autor: Tomasz Nowak
Zdjęcia: Materiały prasowe
No Comment