fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Sebastian Vettel odejdzie ze Scuderia Ferrari z końcem roku

Sebastian Vettel odejdzie ze Scuderia Ferrari z końcem roku

Scuderia Ferrari Mission Winnow i Sebastian Vettel wspólnie postanowili nie przedłużać obecnego kontraktu, na mocy którego Sebastian ma pełnić rolę kierowcy do końca sezonu 2020 Formuły 1.

Więcej o okolicznościach opowiedzieli przedstawiciele obu stron, tj. sam Sebastian Vettel oraz Mattia Binotto, dyrektor zarządzający Gestione Sportiva i szef zespołu:

Jest to decyzja podjęta wspólnie przez nas i Sebastiana, którą obie strony uważają za najlepszą. Nie była łatwa do podjęcia, biorąc pod uwagę wartość Sebastiana jako kierowcy i osoby. Nie było żadnego konkretnego powodu, który prowadziłby do tej decyzji, poza powszechnym i polubownym przekonaniem, że nadszedł czas, aby pójść naszymi odrębnymi drogami z myślą o osiąganiu wyznaczonych przez siebie celów.

Sebastian jest już częścią historii Scuderii. Jego 14 zwycięstw w Grand Prix czyni go trzecim najbardziej utytułowanym kierowcą w zespole, a jednocześnie tym, który zdobył u nas najwięcej punktów. W ciągu naszych pięciu wspólnych lat trzykrotnie znalazł się w pierwszej trójce w klasyfikacji indywidualnej, co miało znaczący wpływ na sukcesy w klasyfikacji zespołowej.

W imieniu wszystkich w Ferrari chciałbym podziękować Sebastianowi za jego wielki profesjonalizm i ludzkie cechy, którymi wykazał się w ciągu tych pięciu lat, kiedy to dzieliliśmy się tak wieloma wspaniałymi chwilami. Nie udało nam się jeszcze razem zdobyć tytułu mistrza świata, ale wierzymy, że możemy jeszcze wiele wynieść z tego niezwykłego, bieżącego sezonu 2020.

Sebastian Vettel:

Mój związek ze Scuderia Ferrari zakończy się pod koniec 2020 roku. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w tym sporcie konieczne jest, aby wszystkie strony pracowały w idealnej harmonii. Zespół i ja zdaliśmy sobie sprawę, że po zakończeniu tego sezonu nie ma już wspólnego pragnienia, aby pozostać razem. Sprawy finansowe nie odegrały żadnej roli w podjęciu tej wspólnej decyzji. Nie myślę przez ich pryzmat podczas dokonywania wyborów i nigdy tak nie będzie.

To, co działo się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, skłoniło wielu z nas do refleksji nad tym, jakie są nasze prawdziwe priorytety w życiu. Trzeba użyć swojej wyobraźni i przyjąć nowe podejście do sytuacji, która się zmieniła. Sam będę potrzebował czasu, aby zastanowić się nad tym, co naprawdę ma znaczenie dla mojej przyszłości.

Scuderia Ferrari zajmuje szczególne miejsce w Formule 1 i mam nadzieję, że odniesie wszystkie sukcesy, na jakie zasługuje. Na koniec chcę podziękować całej rodzinie Ferrari, a przede wszystkim tifosi na całym świecie za wsparcie, jakiego udzielali mi przez te wszystkie lata. Moim najbliższym celem jest zakończenie mojej długiej współpracy z Ferrari w nadziei, że jeszcze te piękne chwile, którymi będziemy się dzielić, będą stanowić zwieńczenie wszystkiego, co wspólnie przeżyliśmy do tej pory..

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Charles Leclerc dojechał drugi w GP Hiszpanii
Następny wpis
Alfa Romeo wspomina zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie F1

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Sebastian Vettel odejdzie ze Scuderia Ferrari z końcem roku