fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Spettacolo Sportivo 2008

Spettacolo Sportivo 2008

Kilka słów o jednym z większych wydarzeń Alfa Romeo w roku

 

 

 

 

 

S.C.A.R.B. to skrót nazwy holenderskiego klubu Alfa Romeo. Klub został założony w 1978 roku i obecnie liczy ok 3800 członków, jest najstarszym i największym klubem Alfa Romeo w Holandii. Każdy właściciel Alfa Romeo może zostać jego członkiem jak również wszystkie osoby zainteresowane marką i zakupem auta tej słusznej marki.

Klub wydaje swój kwartalnik, liczący ok 120 stron. Kwartalnik nosi nazwę Het Klaverblaadje czyli Quadrifoglio. Pomimo tego, że wydawany jest wyłącznie w języku holenderskim jest rozpoznawany na świecie za odpowiednią wartość i jakość prezentowanych materiałów.

Każdego roku organizowane jest ok 30 spotkań i zlotów w całej Holandii. Są to zarówno spotkania lokalne, przy kawie, giełdy części samochodowych, a także wydarzenia bardziej sportowe. Każdego roku organizowana jest wyprawa zagraniczna (Niemcy, Belgia, Francja, czasem Włochy) w których uczestniczy ok 80-100 samochodów.

Najważniejszym wydarzeniem każdego sezonu jest Spettacolo Sportivo. Odbywa się na jednym z torów wyścigowych (Assen lub Zandvoort). Impreza jest organizowana wyłącznie przez ochotników. W trakcie weekendu uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności w kursach jazdy oraz spróbować swoich sił na torze, pokonując kilka okrążeń pod okiem instruktorów. Odbywają się dwa konkursy elegancji w trakcie imprezy, zawody wyścigowe oraz wystawa rzadkich okazów Alfa Romeo. Zagraniczni goście przybywają z Niemiec, UK, Francji, Belgii oraz Włoch, Hiszpanii czy Łotwy.

W tym roku SCARB świętuje swoje 30lecie. W trakcie Spettacolo Sportivo było to podkreślone próbą pobicia rekordu najliczniejszej parady Alfa Romeo. W niedzielę w paradzie wzięło udział 363 auta.

Jednym z najbardziej spektakularnych aut tegorocznej edycji było auto Formuły 1 z 1981 – 179C

Krótka statystyka weekendu:

Sobota – 1500 odwiedzających
Niedziela – 2500 odwiedzających, 1300 samochodów Alfa Romeo

Oficjalną stroną imprezy jest www.spettacolosportivo.eu

Tekst: Hans van Leeuwen (serdeczne podziękowania)
Zdjęcia pochodzą ze strony http://blog.seniorennet.be/debatjes/ Możecie tam obejrzeć ich znacznie więcej (polecam !)

PS: Może w kolejnym roku silna reprezentacja z Polski także dołączy do tego wydarzenia ?

Poprzedni wpis
Bella Italia, Odense 2008
Następny wpis
XVI Ik@r - Mazurskie Gran Turismo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Spettacolo Sportivo 2008