fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Bella Italia, Odense 2008

Bella Italia, Odense 2008

odense thumb

6 września 2008 odbyła się impreza pod hasłem Bella Italia, zorganizowana przez duński klub Alfa Romeo – cuoresportivo.dk. Tak się dobrze złożyło, że nasz człowiek był na miejscu i zebrał trochę materiału 🙂

Dania, jako część spokojnej i obyczajowo chłodnej wg stereotypów Skandynawii, wydaje się być miejscem gdzie pasja do motoryzacji nie ma racji bytu… Na codzień nie widać aut interesujących poza masówką głównych producentów i powtarzających się głównych modelach (o wrażeniach z duńskich ulic opowiem jeszcze w oddzielnym artykule).

 

Jednak jak przyjrzeć się dokładniej to istnieje wiele klubów motoryzacyjnych, skupiających właścicieli konkretnych ciekawych modeli motocykli i aut (nie tylko włoskich 😉 ). Jednym z takich klubów jest Alfa Romeo Denmark – alfaklub.dk.

 

Poza własnymi corocznymi imprezami organizują także spotkania pod hasłem Bella Italia – propagując dokładnie taką samą ideę jak założyciele tego portalu !

 

Chodzi przede wszystkim o zebranie przedstawicieli wielu różnych klubów, miłośników włoskiej motoryzacji, w jednym miejscu, zintegrowanie środowiska, pokazanie często irracjonalnego zamiłowania szerszej publiczności… Spotkania pod tym hasłem odbywają się od 15 lat i po tym co zobaczyłem, muszę powiedzieć, że jest co podziwiać. Piękne auta, dumni właściciele, bardzo przyjemna piknikowa atmosfera.

 

Wszystkie auta dojechały o własnych siłach, to żadne wystawowe i wychuchane cacka, tylko bardzo chętnie wietrzone w weekend maszyny.

Najliczniej reprezentowaną marką była Alfa Romeo i nie wspominam tutaj o modelu 156, który i Duńczykom się już opatrzył…

Pojawiły się perełki takie jak Duetto, Giulietta Spider, GTV Bertone 1750, GTV Bertone 2000, GT Junior 1300, Montreal…. każda w doskonałym stanie.

Bardzo licznie reprezentowane były także Fiaty, wśród których bardzo licznie stawił się klub X1/9 i było ich kilkanaście sztuk. Poza tym przeurocze klasyczne 500tki i 600tki, oraz rzadko spotykana ciekawostka – Pininfarina Spider. Auto, które właściwie jest Fiatem 124 Spider, tylko sprzedawane już później rynek amerykański pod marką Pininfarina. Ten konkretny egzemplarz to wersja Volumex, wyprodukowany w liczbie zaledwie 500 sztuk ! Charakteryzowała się fabrycznym kompresorem.

 

Z bardziej egzotycznych marek były obecnie dwie sztuki Ferrari 308 GTS oraz 4 sztuki Maserati. Autem, które zrobiło na mnie największe wrażenie było Maserati Mistral 3700 z 1965 roku. Silnik V8, dopieszczony do niewiarygodnego wręcz stopnia. Zdjęcia nie oddają nawet części uroku tego auta:

Lancia była reprezentowana przez modele Thesis, Fulvia, śliczna Delta Integrale Evo 2, Gamma Coupe (projektu Pininfariny).

Jednoślany były także licznie reprezentowane przez kluby Moto Guzzi, Aprilla oraz naturalnie Ducati.

Spotkanie trwało przez ok 4 godziny w trakcie którego przez plac przeszło wielu odwiedzających a pasjonaci mieli okazję poznać się trochę lepiej. W trakcie trwania każdy odwiedzający mógł zagłosować na auto, które wywarło na nim największe wrażenie. W tym roku konkurencję wygrał czerwony Fiat 500.

Dzięki lokalnemu dilerowi można było obejrzeć MiTo, Fiata 500 oraz kilka innych aut. Rzut okiem na ceny trochę odstrasza….

Widząc takie spotkanie utwierdzam się w przekonaniu, że to co próbujemy robić na naszym podwórku ma sens 🙂

Pozostałe zdjęcia z tego wspaniałego wydarzenia.

 

Podziękowania dla Magdy, która pomogła mi logistycznie na miejscu w Odense.

Podziękowania także dla jednego z organizatorów tego spotkania – Larsa Stavnsbjerga za informacje i przyjemną rozmowę w trakcie spotkania.

Previous post
IV Ogólnopolski Zlot Alfaholików
Next post
Spettacolo Sportivo 2008

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Bella Italia, Odense 2008