fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tatiana Calderon kierowcą testowym Alfy Romeo Sauber F1 Team

Tatiana Calderon kierowcą testowym Alfy Romeo Sauber F1 Team

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 Team ogłosił, że kierowcą testowym w sezonie 2018 FIA Formula 1 została Tatiana Calderon.

24-letnia Kolumbijka swoją przygodę z zespołem Alfa Romeo Sauber F1 Team rozpoczęła jako tzw. kierowca rozwojowy. Już wkrótce weźmie udział w sesjach treningowych z inżynierami podczas kilku weekendów GP oraz w siedzibie zespołu w Hinwil w Szwajcarii.

Tatiana rozpoczęła swoją wyścigową karierę w wieku 9 lat. Swój potencjał udowodniła kilkukrotnie wygrywając krajowe mistrzostwa zarówno w swoim rodzimym kraju, jak i w USA. Następnie usiadła za kierownicą jednoosobowego bolidu w ramach Star Mazda Series, po czym udała się do Europy. Na Starym Kontynencie z sukcesami brała udział w wielu profesjonalnych zawodach, w tym w Euroformula Open, brytyjskim F3, FIA F3 i GP3. W tej ostatniej serii startuje również w obecnym sezonie 2018.

Podpisała kontrakt z zespołem Alfa Romeo Sauber F1 Team, z czego jest bardzo zadowolona:

Z przyjemnością potwierdzam swoją rolę kierowcy testowego drużyny Alfa Romeo Sauber F1 Team w sezonie 2018. Współpraca ta będzie opierać się na doświadczeniach, które zdobyłem jako kierowca ds. rozwoju wraz z zespołem w ciągu ostatniego roku i z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę. Jako kierowca wyścigowy mogłam znacznie poszerzyć i rozwinąć swoje umiejętności i jestem przekonana, że będę to robić przez cały ten rok. Chciałabym podziękować ekipie Alfa Romeo Sauber F1 za tę wspaniałą okazję, która nie byłaby możliwa bez długoterminowego wsparcia, jakie otrzymuję z Escuderia Telmex. Z niecierpliwością czekam na ten sezon i dam z siebie wszystko, aby zademonstrować swoje możliwości zarówno w GP3 jak i Formule 1.

Dyrektor zespołu Frederic Vasseur jest równie pozytywnie nastawiony na dalszą współpracę z 24-letnią Kolumbijką:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować współpracę z Tatianą Calderón jako naszym kierowcą testowym. Tatiana jest bardzo pracowitą osobą, która zaimponowała zespołowi swoim skupieniem i zaangażowaniem. Jako kierowca poczyniła duże postępy rozwijając w ciągu ostatnich kilku lat swoje zdolności zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Z niecierpliwością czekamy na Tatianę jako zespół Alfa Romeo Sauber F1.

Alfa Romeo C37

W sezonie 2018 zespół Alfa Romeo Sauber F1 Team będzie wykorzystywać bolidy C37. Za jego kierownicami zasiądą Marcus Ericsson i Charles Leclerc.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Alfa Romeo Giulietta
Poprzedni wpis
Następca Giulietty ma trafić do produkcji w 2019 roku
Alfa Romeo na Mille Miglia
Następny wpis
Alfa Romeo zapowiedziała swój udział w Mille Miglia 2018

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Tatiana Calderon kierowcą testowym Alfy Romeo Sauber F1 Team