fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tipo wraca na fotel lidera

Tipo wraca na fotel lidera

W salonach samochodowych w Polsce powoli zacierają ręce: po okresie wakacyjnym uważanym za okres o znacznym spadku ilości sprzedanych samochodów, w końcu nadszedł wrzesień. Miesiąc, który dla wielu uczniów kojarzy się z przykrym powrotem do szkoły, był dobrym czasem dla włoskiego Fiata.

Fiat Tipo S Design

Hucznie zapowiadana walka o podium w końcu rozgorzała. Fiat z modelem Tipo stanął na jego najwyższym stopniu – w rankingu najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. We wrześniu na kompaktowego Fiata zdecydowało się 501 osób. To wystarczyło, by przeskoczyć Skodę z modelem Fabia i produkowaną w Polsce Astrę od Opla. Pierwsze miejsce w wyborze klientów indywidualnych potwierdza, że Włosi w końcu stworzyli produkt, który nie tylko ładnie wygląda, jest dobrze wyposażony, ale także przynosi satysfakcjonujące wyniki sprzedaży. Tego właśnie brakowało. Poprzez mnogość wersji nadwoziowych i wyposażeniowych Fiat w końcu może nawiązać równorzędną walkę z liderami sprzedaży. Wprowadzenie bogatej wersji S-Design to z kolei ukłon w stronę klientów, którzy w zamian za odrobinę wyższą cenę chcą wyróżnić się z tłumu.  Słuszność decyzji podejmowanych przez władze włoskiego koncernu najlepiej odzwierciedla niżej zamieszczony ranking sprzedaży. Warto zwrócić uwagę, że drugi w nim Opel sprzedał ponad 60 sztuk Astry mniej.

Fiat Tipo S Design

Poniżej ranking sprzedaży samochodów osobowych przygotowany przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar (ranking sprzedaży dla klientów indywidualnych).

 1. Fiat Tipo – 501 szt.
 2.  Opel Astra – 439 szt.
 3.  Skoda Fabia – 437 szt.
 4.  Toyota Yaris – 356 szt.
 5. Skoda Octavia – 277 szt.
 6. Hyundai Tucson – 247 szt.
 7. Opel Corsa – 241 szt.
 8. Dacia Duster – 237 szt.
 9. Kia Rio – 228 szt.
 10. Renault Clio – 207 szt.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Previous post
Włoska Jesień – deszczowe zakończenie sezonu
Next post
Alfa Romeo 155 Q4

1 Comment

 1. Janek
  9 października 2017 at 23:38 — Odpowiedz

  A gdyby w Warszawie było wiecej salonów to i samochodów można by sprzedać więcej…

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tipo wraca na fotel lidera