fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tonale otrzymało nagrodę Car Design Award 2019

Tonale otrzymało nagrodę Car Design Award 2019

19. czerwca 2019 roku miała miejsce ceremonia wręczenia Car Design Award, organizowana przez magazyn Auto & Design. Prestiżowy, międzynarodowy konkurs, zapoczątkowany w 1984 roku, podzielony jest na trzy kategorie – auta koncepcyjne, produkcyjne i nowy język projektowy marki. W tej pierwszej zwyciężyła Alfa Romeo Tonale.

Tonale to koncepcyjny SUV hybrid plug-in, który zadebiutował podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Jego nazwa nawiązuje do przełęczy w północnych Włoszech. Sam design, według producenta, inspirowany jest pięknem i niuansami związanymi z ludzkimi formami, a czyste linie nawiązują do organicznego ruchu światła. Nadkola wypełniają 21-calowe obręcze, okalane przez opony Pirelli. Odważne, eleganckie i czyste nadwozie ma oddziaływać na zmysły w sposób taki, jak np. Disco Volante Spider. Zaś tylne światła są niczym podpis artystyczny, a nie element oświetlenia, podkreślający ludzki wkład w ten projekt.

Swojego zadowolenia z przyznanej nagrody nie ukrywał Klaus Busse, szef FCA Design w regionie EMEA:

Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej bardzo pożądanej nagrody za projekt Tonale, który – jak każda Alfa Romeo – inspirowany jest perfekcyjnym połączeniem dziedzictwa, szybkości i piękna. Łączy w sobie wszystkie cechy wyróżniające kwintesencję włoskiego stylu i unikalne elementy marki: nieskazitelne poczucie proporcji, prostotę, najwyższej jakości wykończenie, innowacyjne wzornictwo, które jest wierne swojej powszechnie cenionej tradycji.

Wystrój wnętrza Tonale czerpie inspirację z historii wyścigowej Alfy Romeo – nie brakuje odważnych kształtów, sugerujących dynamiczną naturę pojazdu. Kokpit odważnie zaprojektowano wokół kierowcy, ale także po to, aby zapewnić komfort pasażerom. Styl ten to równowaga harmonii. Silne emocje przekazywane przez wnętrza Tonale są wzmacniane przez wysokiej jakości materiały, w tym aluminium, miękka skóra i Alcantara. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste panele i podświetlany tunel centralny.

Co ciekawe, Alfa Romeo Tonale gościło na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Poznaniu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Zajmujemy drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej po rundzie na Silverstone
Następny wpis
Trzecia runda pucharu ForzaItalia.pl 2019 – zapowiedź

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Tonale otrzymało nagrodę Car Design Award 2019