fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Udany debiut 124 Abarth na trasie Rajdu Monte Carlo

Udany debiut 124 Abarth na trasie Rajdu Monte Carlo

Trzy prywatne załogi wzięły udział w Rajdzie Monte Carlo korzystając z nowych Abarthów 124 w specyfikacji R-GT. Na mecie znalazł się wprawdzie jeden zespół, ale wszyscy uznali debiut za udany.

Na metę Rajdu Monte Carlo dojechał zespół Bernini w składzie Gabriele Noberasco oraz Daniele Michi. Pozostałe dwie załogi musiały wycofać się z rywalizacji. W trakcie prób specjalnych widać było, że nowy Abarth – pomimo napędu tylko na jedną oś – potrafił rywalizować z „czterołapami”, zwłaszcza kiedy za kierownicą siedział odpowiedni człowiek.

Zespół Team Milano Racing w składzie Francois Delecour oraz Dominique Savignoni od początku prezentował się najlepiej i pierwszego dnia bez problemu uzyskiwał czasy w pierwszej dwudziestce całej stawki, liczącej 76 załóg. Z rajdu wycofali się drugiego dnia po awarii dyferencjału. Francois Delecour to rajdowy weteran, znany m.in. ze startów w cyklu WRC w latach 90. fabrycznym Fordem Escortem RS.

Drugiego dnia załoga Fabio Andolfi i Manuel Fenoli z zespołu ACI Team Italia osiągali bardzo dobre wyniki zbliżając się do 18. miejsca w generalce. Ich udział w rajdzie zakończył się jednak po dość groźnie wyglądającym wypadku. Załoga wyszła z niego na szczęście bez szwanku. Nagranie z tego incydentu znajdziecie na youtube

Gabriele Noberasco ukończył rajd na drugim miejscu w klasie R-GT (nie jest specjalne osiągnięcie, bo cały rajd ukończyły zaledwie dwa auta w tej klasie 😉 ) oraz 45. miejscu na 54 załogi, które osiągnęły metę rajdu.

Obecny na miejscu Tomasz Czopik określił start Abarthów jako ciekawy i widowiskowy eksperyment. Śledząc różne nagrania na youtube trudno się nie zgodzić.

Wiedza zdobyta w boju na trasach wokół Monte Carlo przyda się fabrycznym mechanikom Abartha, którzy bedą wspierać włoski puchar rajdowy 124 Abarth.

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Nadchodzi nowy Compass
Następny wpis
Alfa Romeo 4C, emerytura, Monako...

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Udany debiut 124 Abarth na trasie Rajdu Monte Carlo