fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Udany rok Pagani Automobili

Udany rok Pagani Automobili

Wśród supersamochodów pojazdy produkowane przez Pagani Automobili mocno się wyróżniają – przy nich Ferrari czy Lamborghini wyglądają na produkty wytwarzane masowo. Jest w tym sporo racji, ponieważ ilość powstających rocznie Pagani to liczba zaledwie dwucyfrowa. Pomimo tego miniony rok 2017 był dla firmy bardzo udany.

Nie chodzi tutaj o rekordowe ilości sprzedanych samochodów, nie był to także rok o największej produkcji w krótkiej historii marki. Największym sukcesem dla Włochów było przygotowanie dwóch nowych modeli na odbywające się już w 2018 roku Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Genewie, a także znaczny wzrost inwestycji w badania i rozwój – w minionych 4 latach aż o 86%.

Główny projektant Horacio Pagani zapewnia, że dbanie o satysfakcję nowych, jak i przyszłych klientów, jest priorytetem dla władz marki.  Pomimo tego nie jest planowane znaczne zwiększenie mocy produkcyjnej – aktualnie wynosi ona blisko 40 sztuk rocznie.

Bardzo ważną rolę w sukcesie Pagani Automobili w 2017 roku odegrało stworzenie programu Rinascimento, który ma na celu przywrócenie blasku starszym pojazdom marki przez ich konsekwentną renowację oraz systematyczne odnawianie starych, oryginalnych części. Nie tylko zagwarantuje to prawidłową funkcjonalność pojazdu na długie lata, ale ten certyfikowany program zapewni również zachowanie wartości rezydualnej pojazdów Pagani.

Kolejną ciekawą informacją – szczególnie dla przyszłości firmy – jest rozszerzenie partnerstwa w Niemczech, RPA i południowej Kalifornii.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Pagani

Lamborghini Huracan Super Trofeo
Poprzedni wpis
Za tydzień rusza dziesiąty sezon Super Trofeo Europe
Następny wpis
Druga edycja konkursu IVECO Service Challenge

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Udany rok Pagani Automobili