fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W pełni elektryczna Puritalia Berlinetta zostanie zaprezentowana w Genewie

W pełni elektryczna Puritalia Berlinetta zostanie zaprezentowana w Genewie

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie Puritalia Automobili zaprezentuje ewolucję zeszłorocznej Berlinetty – tzw. Project SuperVEloce

Niewielki włoski producent nie ujawnił żadnych szczegółów technicznych dotyczących najnowszego modelu. Wiadomo jedynie, że auto zostanie wyposażone w pełni elektryczny układ napędowy i wbudowaną sztuczną inteligencję, która ma zapewniać optymalną pracę wszystkich podzespołów w celu dostarczenia maksymalnych osiągów i wydajności prowadzenia. Na zwiastunie w postaci zdjęcia zobaczymy niemal identyczną karoserię do tej, znanej z Berlinetty. Ciężko doszukać się jakichkolwiek większych zmian pod względem stylistycznym – przynajmniej z tej perspektywy. 

Więcej na temat projektu opowiedział prezes i założyciel firmy – Paolo Parente:

Bez względu na osobiste upodobania i preferencje, nie możemy przymykać oczu na to, co dzieje się w całej branży motoryzacyjnej. To właściwy moment, aby podjąć wyzwanie „w pełni elektrycznego” auta i zaprezentować światu wyjątkowy samochód, jakim jest Project SuperVEloce.

Na stoisku Puritalia Automobili będzie można podziwiać zamówioną przez jednego z klientów Berlinettę z czerwonym lakierem Rosso Vesuvio, niestandardowymi, kutymi felgami, elementami z włókna węglowego oraz białą skórą Italian Nabuco we wnętrzu. Auto w tej specyfikacji korzysta z 5-litrowego silnika V8 wspomaganego jednostką elektryczną. Łączna moc układu wynosi 965 KM i 1248 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niewielkie akumulatory pozwalają na przejechanie zaledwie 20 km w trybie w pełni elektrycznym. Za to sprint od 0 do 100 km/h trwa 2,7 sekundy, a prędkość maksymalna – 335 km/h. Powstanie jedynie 150 sztuk i każda z nich będzie kosztować co najmniej 553 350 euro, czyli sporo ponad 2 300 000 zł.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Robert Kubica z najlepszym czasem w testach przedsezonowych
Następny wpis
O 21:00 startuje 75-minutowy wyścig serii GT3 na Bathurst

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

W pełni elektryczna Puritalia Berlinetta zostanie zaprezentowana w Genewie