fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W Tychach produkowane będą 3 nowe modele marek: Jeep, Fiat i Alfa Romeo

W Tychach produkowane będą 3 nowe modele marek: Jeep, Fiat i Alfa Romeo

W dniu 29 grudnia 2020 roku odbyła się konferencja FCA Poland, podczas której Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny FCA w regionie EMEA, ogłosił produkcję trzech nowych modeli marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Pojazdy będą wytwarzane od 2022 roku.

I to byłoby na tyle. Nie zdradzono żadnych szczegółów. Z ogółów: wiadomo, że wszystkie trzy pojazdy będą korzystać z napędu zelektryfikowanego, wpisując się w nowoczesną koncepcję mobilności. Potwierdzają to słowa Gorliera:

Możecie być dumni z faktu, że dzisiaj rozpoczyna się nowy rozdział oparty na stuletniej historii naszej grupy w Polsce. Otwarcie pierwszego oddziału handlowego nad Wisłą w 1920 roku sprawiło, że Fiat szybko stał się drugą najlepiej sprzedającą się marką w Polsce. Jestem pewien, że nowe modele nie tylko pozwolą nam utrzymać wiodącą pozycję na polskim rynku, ale sprawią, że odniesiemy ogromny sukces w Europie i na pozostałych międzynarodowych rynkach.

Najprawdopodobniej w tyskiej fabryce będzie wytwarzany model Alfy Romeo pozycjonowany poniżej Tonale, czyli typowy miejski crossover. Niewykluczone, że będzie dzielić wiele podzespołów z modelami znanymi z gamy PSA. Obie firmy do końca stycznia 2021 roku planują sfinalizować fuzję.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Purosangue ma być pierwszym z rodziny SUV-ów
Next post
Huracan EVO RWD i F8 Tributo w finale EVO Performance Cars

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W Tychach produkowane będą 3 nowe modele marek: Jeep, Fiat i Alfa Romeo