fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Większość nabywców LPI 800-4 dysponuje oryginalnymi Countachami

Większość nabywców LPI 800-4 dysponuje oryginalnymi Countachami

Lamborghini wypuściło limitowaną serię Countacha LPI 800-4 w sierpniu zeszłego roku jako część obchodów 50. rocznicy kultowego supersamochodu i szybko okazało się, że wszystkie 112 egzemplarzy zostało wyprzedanych przed ich publicznym odsłonięciem w cenie 2,64 miliona dolarów za sztukę. Teraz firma poinformowała, że większość nabywców to właściciele oryginalnego Countacha, którzy dodali nowoczesną wersję do swojej kolekcji. Nie mogli oprzeć się pokusie skonfigurowania swojego nowego Countacha w takich samych kolorach, jak ten klasyczny. 112 sztuk tego supersamochodu zostanie dostarczonych do właścicieli do końca 2022 roku – produkcja rozpocznie się wkrótce po tym, jak ostatni Aventador opuści fabrykę w Sant’Agata Bolognese.

Countacha LPI 800-4 mogliśmy zobaczyć tylko w białym odcieniu z akcentami z włókna węglowego i czerwonym wnętrzem, ale jak w przypadku każdego limitowanego modelu, powinno być mnóstwo opcji personalizacji z dedykowanego programu Ad Personam Lamborghini. Ciekawie będzie zobaczyć nowe kombinacje kolorystyczne pasujące do starszych modeli.

Firma nie przegapiła okazji i sfotografowała Countacha LPI 800-4 obok wspaniałego Countacha LP500 Reconstruction. Ten ostatni jest dokładnym odtworzeniem nieistniejącego już oryginalnego prototypu stworzonego przez dział Polo Storico marki dla ważnego klienta Lamborghini, a jego ukończenie zajęło 25 000 godzin prac.

Podobnie, jak wszystkie pochodne oryginalnego Countacha, który był produkowany w latach 1971-1990, reinkarnacja jest napędzana przez zamontowany pośrodku silnik V12. Jednak nowy model, który bazuje na karbonowym monokolu Aventadora, wykorzystuje technologię mild-hybrid z Siána FKP 37 co oznacza, że otrzymał wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 litra, 48-woltowy silnik elektryczny, automatyczną skrzynię biegów i superkondensator – dysponuje zatem łączną mocą 814 KM.

Niedawno obchody 50-lecia Countacha zakończyły się spotkaniem z udziałem prezesa zarządu Stephana Winkelmanna, dyrektora marketingu i sprzedaży Federico Foschiniego, dyrektora technicznego Maurizio Reginaniego oraz szefa działu projektowego Mitji Borkerta. Do wysokich rangą urzędników dołączył Stephen Bayley – pisarz, kurator, krytyk, ekspert w dziedzinie wzornictwa i założyciel londyńskiego Design Museum, który wystąpił w filmie wideo opowiadającym o ikonach, w tym słynnych budynkach w dużych miastach, takich jak Paryż czy Londyn, prowadząc rozmowę do Countacha i tego, co czyni go tak wyjątkowym.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 250 GT Berlinetta Competizione by Pinin Farina sprzedane za 6,2 mln euro
Next post
Ferrari 365 GT4 BB sprzedane za 308 750 euro

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Większość nabywców LPI 800-4 dysponuje oryginalnymi Countachami