fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Właściciele Ferrari pobili rekord!

Właściciele Ferrari pobili rekord!

Pamiętacie próbę bicia Rekordu Guinnessa w przejeździe kolumną pojazdów Alfa Romeo w Gliwicach w 2015 roku? Chociaż rekord nie został uznany, to organizator – klub Alfa Romeo Górny Śląsk mógł być dumny z ilości uczestników. Podobnych prób jest na świecie wiele.  Nowym rekordem w zgromadzeniu największej ilości samochodów marki Ferrari w jednym miejscu może się pochwalić Malezyjski Klub Właścicieli Ferrari (Ferrari Owners of Malaysia).

W grudniu 2017 r. w Kuala Lumpur, w hali największego Międzynarodowego Centrum Handlu i Targów zgromadziło się aż 148 modeli. W ten sposób przedstawiciele klubu zapisali się na stałe na kartach historii i malezyjskiej księgi rekordów. W ten uroczysty sposób uczczono 70 lat istnienia marki oraz 60 lat niepodległości kraju. Spotkanie zwieńczył uroczysty obiad, w którym wzięli udział właściciele aut, lokalni celebryci oraz ambasador Włoch w Malezji, Cristiano Maggipinto.

Wśród 148 samochodów, które pojawiły się w hali, można było znaleźć niemal pełną gamę modeli producenta z Maranello. Były zarówno klasyki, jak Dino, a także najnowsze dziecko Włochów – model LaFerrari Aperta. 

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Ferrari

Kimi Raikkonen
Poprzedni wpis
Sezon 2018 ostatnią szansą w Ferrari dla Kimi Raikkonena
Ferrari Testarossa Michaela Jacksona
Następny wpis
Ferrari Testarossa Michaela Jacksona wystawiona na sprzedaż za 799 000 dolarów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Właściciele Ferrari pobili rekord!