fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włochy rozważają dofinansowania, by podnieść sprzedaż samochodów

Włochy rozważają dofinansowania, by podnieść sprzedaż samochodów

Włochy rozważają wprowadzenie dotacji w wysokości do 4000 euro dla nabywców samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi najnowszej generacji. Takie rozwiązanie wprowadziły Francja i Niemcy jako wsparcie dla przemysłu motoryzacyjnego, który został dotknięty kryzysem związanym z koronawirusem.

Obecnie rządzący dyskutują w parlamencie na temat tego pomysłu, który mógłby zostać zatwierdzony w połowie lipca. Dotacja miałaby być oferowana nabywcom pojazdów spełniających normy emisji Euro 6. W zamian za zezłomowanie aut w wieku co najmniej 10 lat i zakup nowego, nabywcy otrzymaliby 4000 euro wsparcia.

Rejestracja nowych pojazdów we Włoszech spadła o 50 procent w maju, kiedy to Rzym zaczął stopniowo znosić restrykcje. W poprzednich dwóch miesiącach sprzedaż była niemal zerowa. 

Zachęty miałyby być finansowane częściowo przez rząd za pomocą pakietu 250 mln euro, a częściowo przez dealerów samochodowych, zgodnie z nowelizacją dekretu o stymulacji gospodarczej. 

Niewykluczone, że działania mające na celu wsparcie włoskiego rynku motoryzacyjnego mogą być kontynuowane pod koniec roku, bowiem Rzym ma wtedy otrzymać zgodę na wykorzystanie pieniędzy z europejskiego funduszu naprawczego. 

Zarówno Francja, jak i Niemcy zamierzają również stosować zachęty mające na celu przyspieszenie przejścia na bardziej ekologiczne pojazdy, oferując dotacje dla nabywców pojazdów elektrycznych.

W czwartek Niemcy powiedziały, że podwoją dotacje oferowane nabywcom samochodów o bardzo niskiej emisji zanieczyszczeń w ramach pakietu naprawy gospodarczej, ale rząd wykluczył zachęty do zakupu samochodów spalinowych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
10 kierowców FDA wystartuje w wirtualnym 24-godzinnym wyścigu siedząc w museum Ferrari
Następny wpis
Maserati Levante GTS – symfonia na 8 cylindrów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Włochy rozważają dofinansowania, by podnieść sprzedaż samochodów