fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Sergio Marchionne otrzymał miano World Car Person of the Year

Sergio Marchionne otrzymał miano World Car Person of the Year

Sergio Marchionne pośmiertnie został mianowany człowiekiem roku branży motoryzacyjnej – World Car Person of the Year. Zdecydowało o tym jury składające się z ponad 80 osób pochodzących z 24 krajów.

Tym samym Marchionne został bardziej doceniony niż inne osoby piastujące stanowiska kierownicze, designerzy, inżynierowie czy przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej. Nagroda stanowi wyraz uznania dla jego decyzji o połączeniu Fiata i Chryslera, w efekcie czego FCA jest teraz jednym z największych producentów samochodów na świecie. Poza tym to właśnie dzięki Sergio Ferrari stało się spółką niezależną, która została wprowadzona na giełdę.

Prestiżową nagrodę w imieniu Sergio Marchionne odebrał obecny prezes i dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles – Mike Manley. Ceremonia wręczenia wspomnianego wyróżnienia miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Dla Manley’a to było wzruszające wydarzenie:

To dla mnie zaszczyt otrzymać to wyróżnienie od jury World Car Awards przyznane pośmiertnie Sergio Marchionne. Nie robił nic dla zamieszania i uwagi, wolał zamiast tego pełnić służbę w firmie, którą kierował przez 14 lat i pielęgnować zespół kierowniczy, aby rozwijać swoją spuściznę. Przyjmuję tę nagrodę w tym duchu i z wdzięcznością.

Sergio Marchionne zmarł w lipcu 2018 roku po komplikacjach, do których doszło w wyniku operacji barku. Po jego śmierci okazało się, że walczył on z poważną chorobą przez ponad 12 miesięcy, o czym nikt z FCA nie wiedział.

14 września 2018 roku ponad 2000 osób zebrało się w turyńskiej katedrze na ceremonii upamiętniającej Sergio Marchionne.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Dziś wyścig na Donington Park GP
Następny wpis
Donington – wygrana w Goldzie i podium w Platynie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Sergio Marchionne otrzymał miano World Car Person of the Year