fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wyjątkowa Panda

Wyjątkowa Panda

Pomimo tego, że nowa generacja Pandy nie odnosi tak spektakularnego sukcesu jak jej poprzedniczka, to dalej ważny gracz na rynku motoryzacyjnym.

Panda III produkowana jest w zakładzie Fiata w Pomigliano d’Arco w pobliżu Neapolu. 24 lutego, po 5 latach od rozpoczęcia produkcji, z taśm montażowych zjechał egzemplarz o numerze 300 000. Ilość wyprodukowanych samochodów w tak długim czasie nie robi wrażenia. Sytuacja znacznie się zmienia, gdy wspomnimy o jednym małym, ale bardzo ważnym szczególe. Pojazd, o którym mowa, to nie zwykła Panda – to samochód zasilany metanem.

Rekordowa Panda jest biała w wersji Lounge z dwucylindrowym silnikiem TwinAir Turbo Natural Power o mocy 80 KM. Samochód może pochwalić się bardzo niskim spalaniem, wynoszącym zaledwie 3,1 kg metanu lub 4,5 l benzyny na 100 km (w cyklu mieszanym).

W Europie Panda jest najczęściej wybieranym samochodem zasilanym gazem ziemnym. Od 20 lat FCA jest liderem w produkcji samochodów z podwójnym zasilaniem benzyna-metan. Wśród oferowanych modeli z takim rozwiązaniem znajdziemy m.in. Fiaty: 500L, 500L Living, Doblo i Ducato czy Lancię Ypsilon.

Jubileuszowy model będzie miał również wyjątkowe zadanie – będzie wykorzystywany do różnego rodzaju imprez, w których udział bierze FCA. W najbliższym czasie pojawi się na Salonie Samochodowym w Genewie.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA Press

Poprzedni wpis
Moto Guzzi na targach Moto Expo
Następny wpis
Genewa już za chwilę

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Wyjątkowa Panda