fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zakamuflowane Grecale poddano nieoczekiwanemu testowi zderzeniowemu

Zakamuflowane Grecale poddano nieoczekiwanemu testowi zderzeniowemu

Na Instagramie opublikowano zdjęcia zakamuflowanego egzemplarza testowego Maserati Grecale. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że pojazd uderzył w słup na rondzie przy Piazza Polonia w Turynie. La Repubblica donosi, że nikt nie został ranny w zderzeniu, w którym, poza Maserati uczestniczył samochód marki Ford.

Debiut Grecale został niedawno przesunięty z pierwotnie zapowiadanego 16 listopada na wiosnę 2022 roku – to reakcja producenta na trwający globalny niedobór półprzewodników – ujął to jako problemy z łańcuchem dostaw niektórych kluczowych komponentów pojazdu.

Oczekuje się, że drugi SUV Maserati będzie plasowany w gamie poniżej Levante. Ma być oparty na tej samej platformie Giorgio, co Alfa Romeo Stelvio. Spodziewać się możemy wariantów spalinowych, hybrydowych i w pełni elektrycznych.

Mimo, że jest to SUV, Maserati z pewnością będzie chciało nadać mu sportowy charakter i już zapowiedziało, że obok poziomów wyposażenia GT i Modena, oferowana będzie edycja Trofeo o najwyższych osiągach.

Niestety Grecale nie będzie korzystać z V8 pochodzącego z Ferrari, który w przeszłości był montowany w innych modelach marki, ponieważ firma wycofuje się z jego produkcji. Zamiast tego oczekuje się gamy silników cztero- i sześciocylindrowych oraz 48-woltowego systemu hybrydowego typu mild-hybrid.

Podobnie, jak w przypadku innych pojazdów w historii Maserati, SUV zapożycza swoją nazwę od śródziemnomorskiego wiatru Grecale. Tym samym dołącza on do Ghibli, Bory, Meraka, Mistrala, Khamsina i Levante, które używają tej konwencji nazewniczej.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Instagrama

Previous post
Aventador LP780-4 Ultimae wyprzedany
Next post
4 zelektryfikowane platformy Stellantis pozwolą na produkcję 2 mln aut rocznie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Zakamuflowane Grecale poddano nieoczekiwanemu testowi zderzeniowemu