fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zarco i Pirro z Pramac Ducati trenują z kierowcami Lamborghini Squadra Corse w Drivers Lab w Sant’Agata Bolognese

Zarco i Pirro z Pramac Ducati trenują z kierowcami Lamborghini Squadra Corse w Drivers Lab w Sant’Agata Bolognese

W przeddzień włoskiego wyścigu MotoGP w Mugello, zawodnicy Pramac Ducati – Johann Zarco i Michele Pirro (który zastępował kontuzjowanego Jorge Martína), spędzili dzień na treningu w Lamborghini Drivers Lab w Sant’Agata Bolognese.

Zarco, drugi w klasyfikacji MotoGP oraz Pirro, wielokrotny mistrz CIV i kierowca testowy Ducati, zwiedzili nowy wielofunkcyjny obiekt Lamborghini Squadra Corse oraz hangar zarezerwowany dla torowej Essenzy SCV12, a następnie pracowali z oficjalnymi kierowcami Lamborghini  Albertem Costą i Franckiem Pererą w specjalnej sesji treningowej do wyścigów wytrzymałościowych, prowadzonej przez fizjoterapeutę Squadra Corse, Jose Polettiego. 

Po sesji rozgrzewkowej zawodnicy mieli okazję wypróbować sprzęt najnowszej generacji firmy Tecnobody, w tym D-Wall, zaawansowane technologicznie cyfrowe lustro służące do poprawy postawy, równowagi i siły. Na zakończenie sesji kierowcy wypróbowali również komorę kriogeniczną O2H, zdolną do osiągnięcia temperatury -140°C i przydatną do maksymalizacji efektów treningu.

O treningu opowiedział Zarco:

Bardzo interesujące było trenowanie z kierowcami Squadra Corse, jak również możliwość wypróbowania nowych technologii i różnych metod, ponieważ pomaga to zrozumieć wiele nowych rzeczy. 

Swoje trzy grosze dorzucił Perera, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Daytona 2018:

Z Zarco jesteśmy niemal sąsiadami i interesujące było porównanie metod treningowych i przygotowań do wyścigu. Na pewno spotkamy się we Francji, aby zrobić kilka wspólnych sesji.

Pod koniec dnia Zarco i Pirro wsiedli za kierownicę dwóch Huracánów EVO i pojechali do Mugello, co skomentował Pirro: 

Możliwość połączenia świata dwóch kółek ze światem czterech kółek jest zawsze czymś wyjątkowym. To sprawia, że jeszcze bardziej doceniasz sport motorowy, oprócz szczęścia, że możesz prowadzić Lamborghini, co zawsze jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. To samo dotyczy Ducati oczywiście! Miejmy nadzieję, że będą jeszcze inne okazje do połączenia tych dwóch światów, które są tak bliskie, a jednocześnie tak różne.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Touring Superleggera Maserati Sciadipersia trafiła na sprzedaż
Next post
GTO Engineering zaprezentowało wnętrze Squalo

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Zarco i Pirro z Pramac Ducati trenują z kierowcami Lamborghini Squadra Corse w Drivers Lab w Sant’Agata Bolognese