fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we wloskim klimacie w dniach 24-30 sierpnia.

 

 

Pożegnanie lata z włoskim kinem
28 sierpnia w kinie Iluzjon odbędzie się projekcja filmu L’avventura wielkiego włoskiego reżysera Michelangelo Antonioni.
Więcej na : http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=22

Kino Lab zaprasza Państwa na projekcję dwóch dzieł włoskiej kinematografii. 28 sierpnia o godzinie 21.30 zostanie wyemitowany film Zawód: reporter w reżyserii Michelangelo Antonioni. Od 29 do 31 sierpnia będą mieli Państwo okazję poznać dzieło innego włoskiego reżysera, Luchino Viscontiego – Il gattopardo (Lampart) – zrealizowane na podstawie powieści Giuseppe Tomasi di Lampedusa.
Więcej na : http://www.kinolab.art.pl/

Muzycznie i po włosku
30 sierpnia o godzinie 15:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się koncert organowy Mario Ciferriego, włoskiego multiinstrumentalisty (organisty, pianisty, klawesynisty, a także dyrygenta i kompozytora). Jego repertuar obejmuje kompozycje ze wszystkich epok muzycznych; oprócz tego Mario Ciferri jest założycielem i dyrygentem zespołu wokalnego Vox Poetica Ensamble. Koncert jest częścią XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Organy Archikatedry.
Więcej na :
http://www.kapitula.org/orgkatkal.html

25 sierpnia o godzinie 17:00 w Filharmonii Narodowej odbędzie się recital fortepianowy włoskiego pianisty Paolo Giacomettiego. Recital jest częścią 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa.
Więcej na : http://en.chopin.nifc.pl/institute/

29 sierpnia na Stadionie Gwardii odbędzie się koncert światowej sławy tenora, Andrea Boccelli. Zaśpiewa on utwory ze swojej najnowszej płyty Incanto; nie zabraknie również starszych przebojów artysty. Andrea Boccelli wystąpi w towarzystwie chóru i orkiestry symfonicznej.
Więcej na : http://www.kontynent-warszawa.pl/content-1-wydarzenia-3337-andrea_bocelli_na_stadionie_gwardii.htm

Włoski teatr tańca w stolicy
25 sierpnia w Teatrze Wytwórnia będą mogli Państwo obejrzeć przedstawienie włoskiego Teatru Tańca Aleph zatytułowane Pietre, dla którego inspiracją stał się wiersz amerykańskiej poetki Sylvii Plath, o tym samym tytule. Wydarzenie to jest częścią IV Praskiego Przeglądu Teatralnego Hajdpark ’09.
Więcej na : http://www.teatrwytwornia.pl/

Nowości wydawnicze
Merlin.pl przygotował w sierpniu dla Państwa dwie pozycje włoskich autorów. Pierwszą z nich jest książka Podróż bez końca Claudio Magrisa, na które składają się szkice z odbytych przez autora podróży – m.in. do Rosji, Szwecji, Iranu, Polski, Hiszpanii czy Austrii. Drugą propozycją jest pozycja Pomarańczki komisarza Montalbano Andrea Camillieri.
Więcej na :
http://merlin.pl/Podroz-bez-konca_Claudio-Magris/browse/product/1,686430.html
http://merlin.pl/Pomaranczki-komisarza-Montalbano_Andrea-Camillieri/browse/product/1,685872.html

Z polecenia
O Tiziano Terzanim pisaliśmy już wielokrotnie w naszym newsletterze. Dzisiaj, za namową jednego z Klientów IL PONTE, ponownie serdecznie rekomendujemy Państwu jego książkę zatytułowaną Powiedział mi wróżbita.
Oto jak prezentuje tę pozycję księgarnia Empik:
Tiziano Terzani, światowej sławy reportażysta, ostrzeżony w Hongkongu przez wróżbitę, że nadejdzie rok, gdy latanie samolotem będzie dla niego śmiertelnym zagrożeniem, postanowił przemieszczać się tradycyjnie, jak dawni podróżnicy. Pieszo, łodzią, autobusem, samochodem i pociągiem odwiedził Birmę, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Wietnam, Chiny, Mongolię, Indonezję, Singapur i Malezję. Wszędzie szukał kontaktów z wróżbitami, jasnowidzami i szamanami, co sprawiło, że z coraz większym zrozumieniem i szacunkiem odnosił się do dawnych zwyczajów i przekonań, dziś zagrożonych przez agresywne formy zachodniej nowoczesności.

Miłej lektury!
Więcej na:
http://www.empik.com/powiedzial-mi-wrozbita-ksiazka,prod1210904,p

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Zlot Gwiaździsty - 100 lat Automobilklubu Polski
Następny wpis
Italian Car Day i Gran Turismo Alfa Romeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca