fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Czyli co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 26 stycznia – 1 lutego

 

 

 

W kinowym fotelu
Koprodukcja włosko-francusko-niemiecko-belgijska o młodej Albance, która poprzez fikcyjne małżenstwo stara się o kartę stałego pobytu w Belgii. Wszystko byłoby proste, gdyby w misternym planie nie pojawiły się niespodziewane komplikacje. Film “Milczenie Lorny” już od tego tygodnia do obejrzenia w Kinotece oraz Kinach: Luna oraz Muranów.
Więcej na: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=34133

Na domowej kanapie
I jak nie obejrzeć filmu, reklamowanego przez dystrybutora jako “pachnącą bazylia i najlepszym czerwonym winem kolejna włoska filmowa ucztę”? Opowieść o losach kilkorga przyjaciół, którzy regularnie spotykają się na wspaniałe włoskie kolacje przy świecach i od lat omawiają wspólnie swoje marzenia i problemy podbiła w kinach serca widzów. Od tego tygodnia czasem zabawny lecz niestety również momentami dramatyczny film dostępny na DVD na stronie empik.com .
Zapraszamy na: http://www.empik.com/saturno-contro-film,prod7170022,p

Teatralne przeżycia
Mając na uwadze ogromne zainteresowanie wszystkimi przedstawieniami wystawianymi w Teatrze Buffo, już dziś warto zarezerwować bilety na 7 lutego na “Wieczór Włoski”. Włoskie szlagiery we wspaniałej scenografii w wykonaniu solistów teatru w połączeniu z zapierającym dech w piersiach tańcem to gwarancja cudownego wieczoru w samym centrum miasta. Zachęcamy!
Więcej na: http://www.studiobuffo.com.pl/wieczorwloski.php

W tym tygodniu, w Teatrze Rozmaitości zapowiadana w poprzednim newsletterze premiera sztuki T.E.O.R.E.M.A.T. na podstawie twórczości Piera Paolo Passoliniego. Reżyseria Grzegorza Jarzyny oraz gra aktorska Jadwigi Jankowskiej Cieslak oraz Danuty Stenki to gwarancja niecodziennych wrażen. IL PONTE
zamierza się wybrać… a Państwo ?
Opis spektaklu na: http://www.trwarszawa.pl/pl/home/1609/index.html

Dla lubiących promocje
Tylko do Konica miesiąca w sieci wypożyczalni filmów Beverly Hills prawdziwie włoska promocja. Do dwóch zakupionych win włoskich, trzecie gratis.. Wybór duży, a wiec zapraszamy do degustacji.

Biegiem do kiosku
Już od najbliższego czwartku Gazeta Wyborcza przygotowała dla nas nowy dodatek. Kolekcja muzyczna “Wielkie opery” to 20 operowych bestsellerów co tydzień dostępnych w kiosku. Pierwszy odcinek serii – “Carmen” w sprzedaży już od 29 stycznia.
http://kulturalnysklep.pl/OPE/prcl/-wielkie-opery–kolekcja-muzyczna.html#description

Radość dla uszu
I w tym tygodniu nie może zabraknąć wieści z warszawskiej Opery. Tym razem polecamy sztukę “Nabucco” Giuseppe Verdiego w doskonałej obsadzie i imponującej choreografii Emila Wesołowskiego. IL PONTE widziało operę dwukrotnie i przyznaje jej (subiektywnie) maksymalna ilość 6 gwiazdek.
Wiecej szczegółów na: http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php?action=det&id=1233

Mediolański zespół muzyki dawnej Il Giardino Armonico już od 14 lat zachwyca cały Świat wykonaniem  ajbardziej znanych utworów muzyki barokowej i klasycyzmu. Tym razem artystów usłyszeć możemy w interpretacji Concerto Grossi opus 6 Handel’a.
Więcej na: http://merlin.pl/Handel-12-Concerto-Grossi-Op-6_Il-Giardino-Armonico/browse/product/4,638989.html

Kazdy ma czasem ochotę na kawę
W tym tygodniu polecamy poranna kawę, popołudniowy lunch lub wieczorne pogaduszki z przyjaciółmi w niedawno powstałej kawiarni znanej sieci “Espressamente illy” przy ulicy Marszałkowskiej.
Więcej o sieci: http://www.illy.com/wps/wcm/connect/us/illy/away-fromhome/espressamente-illy/

Poprzedni wpis
Włoska Osa w zakonie
Następny wpis
Skazany na niepowodzenie - Alfa Romeo 164 ProCar

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca