fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W sobotę równolegle startujemy w wyścigach 24H i 6H

W sobotę równolegle startujemy w wyścigach 24H i 6H

Sobota, 15 maja 2021 roku, na długo zapadnie w pamięci zespołu ForzaItalia.pl eSports Team. Nakładają się wtedy dwa wirtualne wyścigi długodystansowe – 24 Hours of Spa i 6 Hours of Paul Ricard. Rywalizacja w Belgii rozpocznie się o godzinie 12:30, zaś we Francji – o 17:00. 

Wszyscy czterej kierowcy, biorący udział w całodobowym współzawodnictwie, startują także w 6-godzinnym wyścigu na Paul Ricard – Adam Dubiel, Paweł Jarzębowski, Wojciech Łukaszek i Lucjan Próchnica. Runda na Spa jest rozgrywana w ramach sezonu The Sim Grid x VCO World Cup. W klasyfikacji generalnej po zakończonym wyścigu inauguracyjnym na Bathurst obecnie plasujemy się na 26. pozycji. Szanse na dobry wynik w Australii zaprzepaściły przede wszystkim problemy z internetem, a w dalszej części rywalizacji – nieumiejętność wystrzegania się błędów. 

Sesja kwalifikacyjna do wyścigu na Spa-Francorchamps odbyła się 13 maja 2021 roku. Wojciech Łukaszek w Ferrari 488 GT3 Evo wykręcił czas dający 27. miejsce na starcie. Mając na uwadze długość wyścigu, start z połowy stawki wciąż nie przekreśla szans na dobry wynik, o którym w ostatecznym rozrachunku zadecydują przede wszystkim: unikanie błędów, tj. kolizji, utraty kontroli nad autem, uszkodzeń oraz ścięć toru. Aleja serwisowa na Spa jest najdłuższa na tle wszystkich innych torów dostępnych w symulatorze Assetto Corsa Competizione – w rzeczywistości składa się z dwóch alei, które niegdyś były przedzielone ostrym prawym zakrętem oraz krótką prostą. Należy przez nią przejechać co każde czwarte przekroczenie limitów toru. Spodziewać się możemy zmiennych warunków pogodowych, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Na mokrym torze przewiezienie dużej prędkości przez słynne Eau Rouge będzie nie lada wyzwaniem. 

Wyścig na Paul Ricard jest przedostatnim rozgrywanym w ramach RCI Endurance World Tour Championship. Obecnie ekipa ForzaItalia.pl eSports Team #500, w składzie: Adam Dubiel, Rafał Dziki, Łukasz Próchnica i Łukasz Szakoła, zajmuje drugie miejsce. Drugi zespół również startujący w Ferrari 488 GT3 Evo, ale z numerem #501, plasuje się na 5. pozycji, co jest zasługą wspólnego wysiłku Pawła Jarzębowskiego, Mateusza Książka i Patryka Pyrchli. O pozycji startowej na francuskim torze zdecyduje miejsce zajęte w 20-minutowej sesji kwalifikacyjnej, która odbędzie się 30 minut przed rozpoczęciem wyścigu – o 16:30.

Transmisję na żywo będzie można śledzić na kanale YouTube zespołu ForzaItalia.pl eSports Team:

We wtorek, 11 maja 2021 roku, na okres próbny szeregi ekipy wzmocnił Przemek Ostrouch.

O swoich odczuciach przed rundą na francuskim torze opowiedział Rafał Dziki:

Przedostatnia runda sezonu RCI zdecydowanie będzie należała do wymagających. Paul Ricard jest jednym z najmniej lubianych przeze mnie torów, moje tempo na obecną chwilę także mnie nie zadowala i mam nadzieję, że uda się je jeszcze poprawić. Liczę przede wszystkim na wyścig bez przygód, a także niepotrzebnych błędów. O ostrzeżenia za ścięcie zakrętu jest tu nietrudno, a kara zdecydowanie utrudni nam walkę o pozycję w klasyfikacji generalnej. Jestem pełen podziwu dla moich kolegów z zespołu, biorących udział także w 24-godzinnym wyścigu na Spa, który częściowo pokrywa się z tą rundą, więc kwestia organizacji tych dwóch wydarzeń będzie nie lada wyzwaniem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto Ferrari 812 Competizione w pełnej krasie
Next post
Oto Abarth 1000 SP. Bazuje na 4C

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W sobotę równolegle startujemy w wyścigach 24H i 6H