fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wyścig 8H of Laguna Seca przerwany w połowie. Zajęliśmy 17. lokatę

Wyścig 8H of Laguna Seca przerwany w połowie. Zajęliśmy 17. lokatę

W trzeciej rundzie sezonu World Tour 2022 – organizowanego przez Racing Club International w symulatorze Assetto Corsa Competizione – ekipa ForzaItalia.pl eRacing zajęła 17. lokatę w klasyfikacji generalnej. Wszystkim drużynom przyznano połowę należnych punktów ze względu na fakt, że wyścig został przerwany po mniej więcej 4,5 godziny. Powodem były problemy z serwerem.

Włodarze zdecydowali, że zamiast wznawiać rywalizację, przyznają połowę punktów za połowę wyścigu. Oznaczało to, że wiążąca była kolejność zawodników po 4 godzinach od startu – w tym momencie jedynie Ferrari 488 GT3 Evo 2020 na torze, należące do ForzaItalia.pl eRacing w składzie Adam Dubiel i Lucjan Próchnica, zajmowało 17. lokatę.

Przed wyścigiem na amerykańskim torze, ekipa ForzaItalia.pl eRacing #500 zajmowała 6. lokatę w klasie Silver i 16. w generalce. Niestety, Racing Club International jeszcze nie zaktualizował wyników po uwzględnieniu trzeciej rundy na Lagunie. Biorąc pod uwagę uzyskaną pozycję, spodziewać się możemy spadku polskiej drużyny simracingowej.

Powtórkę wyścigu można obejrzeć na kanale RCI TV na YouTubie:

Wypowiedzi kierowców

Lucjan Próchnica:

Po piątkowym i sobotnim treningu czułem, że jest moc i potencjał. Początek pierwszego stintu miałem obiecujący, jednak szybko siadło mi skupienie. Zajechałem opony, nie miałem tempa i popełniałem liczne błędy. Podobnie było na drugim stincie, choć już nieco lepiej obchodziłem się z ogumieniem. Winą za taki stan rzeczy obarczam intensywne prace fizyczne w ramach gospodarstwa domowego, przeprowadzone tego samego dnia, przed startem – to był po prostu zły pomysł. Po przedwcześnie zakończonej rywalizacji przez resztę dnia oraz następny poranek zmagałem się ze zmęczeniem i kompletnym brakiem skupienia. Wierzę, że mam na to receptę i w kolejnym wyścigu będę stanowił mocny punkt zespołu. Szacunek się należy za dojrzałe podejście ekip startujących w tym evencie – każdy po męsku przyjął decyzję włodarzy. Na Lagunę wracamy 21 maja, znowu na bite 8 godzin, ale już w ramach sezonu endurance by AOR.

Poprzednie rundy 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzuty ekranu z Assetto Corsy Competizione / Lucjan Próchnica

Previous post
Tak wygląda zakamuflowane Purosangue jeżdżące po Maranello
Next post
GTO Engineering stworzyło szkice techniczne dla klasycznej serii 250

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Wyścig 8H of Laguna Seca przerwany w połowie. Zajęliśmy 17. lokatę