fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

50 lat Toru Prób FSO na Ł»eraniu

50 lat Toru Prób FSO na Ł»eraniu

fsoak thumb

Dzięki dużemu zaangażowaniu i licznym staraniom FSO Auto Klub zorganizowane zostało spotkanie miłośników zabytkowej motoryzacji. Bardzo nam przypadła do gustu koncepcja dopuszczenia samochodów reprezentujących marki niekoniecznie związane z Fabryką Samochodów Osobowych.

Wymagania odnośnie wieku samochodów nie były restrykcyjne, co zaowocowało dużą ilością uczestników.

Jak tylko spoza siatek wyłoniły się wyprofilowane zakręty na naszych twarzach pojawił się uśmiech – był to pierwszy zwiastun dobrej zabawy. Tor FSO to miejsce wyjątkowe, czuć na nim ciągle ducha PRL-u. Jeszcze większe wrażenie robi możliwość jazdy po tych samych odcinkach toru, po których niegdyś jeździły polskie prototypy. Teren ten niestety przez FSO nie jest wykorzystywany w pełni – mamy nadzieje, że klub FSO odmieni ten stan.

Od godziny 14:00 zaczęła pojawiać się na torze coraz większa liczba samochodów, a w tym takie rodzynki jak Fiat 125p w specyfikacji rajdowej z okresu jego świetności, FSO Ogar, ciekawie zmodyfikowane maluchy, Fiat Argenta, Fiat 125p kombi, prototypowy model Syreny.

Do największych atrakcji spotkania zaliczyć należy jazdy po pętli toru testowego gdzie, każdy mógł dać upust swojej wyobraźni. Po zakończeniu jazd torowych rozpoczęły się próby sprawnościowe na placu, gdzie przygotowano przejrzystą i intuicyjną trasę. Pierwsza połowa próby była prosta, ale druga już bardziej skomplikowana – wielu zawodników popełniało tu błędy, nam także nie udało się jej pokonać bezbłędnie, a czas jaki uzyskaliśmy w pierwszej połowie przejazdu pretendował nas do czołówki, niestety popełniony błąd sprawił, że miejsce na podium pozostało w sferze marzeń. Warto zaznaczyć, iż na próbach sprawnościowych świetnie radziły sobie zmodyfikowane Fiaty 126p.

Dziękujemy FSO Auto Klub za zaproszenie i już rezerwujemy miejsca w kalendarzu na następne spotkanie 🙂

W galerii więcej zdjęć z tego spotkania.

Poprzedni wpis
Abarth Driving Experience
Następny wpis
Lancia Gran Turismo 2009

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

50 lat Toru Prób FSO na Ł»eraniu