fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Promowanie Alfy Romeo po europejsku

Promowanie Alfy Romeo po europejsku

euroar thumb

Jak dobrze wypromować markę Alfa Romeo? To trudne pytanie, nawet chyba dla samego Sergio Marchionne, którego chłodne kalkulacje nie pozostawiają wiele miejsca na docenianie entuzjastów ducha Cuore Sportivo. Francuzi jednak sięgnęli po sprawdzoną recepturę – tor wyścigowy.

W ostatni weekend sierpnia, 17 dilerów z południowej Francji zorganizowało track day dla swoich klientów. Impreza odbyła się nie byle gdzie, bo na torze Paul Ricard (były obiekt F1), nieopodal Marsylii. W sumie pojawiło się ponad 150 samochodów w różnym wieku – od Giulii Spider po najnowszą Giuliettę. Wisienką na torcie było pięć egzemplarzy Alfy Romeo 8C Competizione, które rykiem swoich V8 budziły całą okolicę. Podczas imprezy, zaproszeni klienci mieli również okazję przetestować na torze najnowsze modele Alfy Romeo.


   
W Polsce nie udało się zorganizować oficjalnych obchodów 100-lecia Alfy Romeo, więc na taką imprezę dla klientów marki tym bardziej ciężko liczyć. Nadzieja pozostaje w coraz bardziej prężnych klubach, którym nie brakuje ambicji i zapału do działania. Nam również marzy się bardzo duży zlot Alfisti, z torem wyścigowym wypełnionym klasykami oraz współczesnymi modelami. Spotkania na Torze Poznań organizował w ciągu ostatnich lat klub Ik@r,  obecnie jednak nie widać już dalszego zapału do kontynuowania takich zlotów. Najwyraźniej potrzebna jest świeża krew.

Patrząc na obecne zainteresowanie Alfą w Polsce, dużym sukcesem byłby już „samodzielny” salon tej marki. Dzisiaj niejednokrotnie trzeba przejść najpierw obok modeli Kia czy Mazda, aby przyjrzeć się nowym modelom Alfy. Cóż, jaki rynek, takie atrakcje.

Tekst: Bartek Lichocki / Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Alfa Romeo France

Poprzedni wpis
Klasyki na Torze Poznań
Następny wpis
Zwiedzamy tor w Spa

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Promowanie Alfy Romeo po europejsku