fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Auto Nostalgia 2016

Auto Nostalgia 2016

Drugi weekend maja utrwalił się w kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych jako Auto Nostalgia w Warszawie – Targi Pojazdów Zabytkowych. Jesteśmy obecni z klubowym stoiskiem od pierwszej edycji tego wydarzenia. Zmobilizowaliśmy się – tym razem wspólnie z Fiat Varsavia – aby stworzyć większą ekspozycję włoskich pojazdów.

Co przygotowaliśmy na stoisku? Z jednej strony dwa pomysły na włoskie sedany – Alfa Romeo Giulia Super oraz Alfa Romeo 90 Quadrifoglio Oro. Początkowo pomysł kręcił się wokół większej wystawy włoskich sedanów, jednak nie skompletowaliśmy tutaj wystarczającej liczby aut.

Dla równowagi do aut rodzinnych wystawiliśmy trzy wersje Alfetty: 2.0, GTV6 oraz GTV6 w wersji torowej. Czerwona GTV6 przyjechała specjalnie z Poznania, żeby dołączyć do naszej ekspozycji. Opisywaliśmy już kiedyś przygody Piotrka z tym modelem na naszym blogu w artykule Przygoda z youngtimeremEkspozycję dopełniliśmy eleganckim Spiderem Alfy z trzeciej serii oraz Vespą Special.

Koledzy z Fiat Varsavia debiutowali na Auto Nostalgii i od razu zaczęli od wysoko postawionej poprzeczki. Ładne 500-tki, Fiat 127p, Fiat 126 stylizowany na Giannini oraz wystawa ze zdobyczami z różnych zlotów zrobiły świetne wrażenie 🙂

Połączenie sił z Fiat Varsavia dobrze zadziałało na mocniejszą reprezentację włoskiej motoryzacji, która na targach jest od zawsze, jednak w zdecydowanej mniejszości. Poza naszym stoiskiem można było obejrzeć w sumie z 9 Fiatów 500, Ferrari 512 TR oraz 308 GTS (w trochę dziwnym, różowawym lakierze). Jednym z rzadszych włoskich wozów była Alfa Romeo Giulietta Spider wystawiona pośród ekspozycji indywidualnej.

Niewiele nowego można napisać o Auto Nostalgii i jej 6. edycji. To solidne wydarzenie. Impreza ma swój towarzyski charakter, widać że przyciąga głównie miłośników, a nie przypadkowych gapiów. W trakcie tych dwóch dni wymieniliśmy dużo wizytówek, a pośród klubowego towarzystwa pojawiły się nowe twarze. Poza tym dobre stoiska klubowe i branżowe, ponownie ciekawe egzemplarze z Muzeum Porsche oraz dedykowana wystawa Mercedesa i klasy E. Jak widać można ciekawie zaprezentować współczesny model wraz z pokazaniem jego korzeni w historii marki. Może uda się nam jeszcze kiedyś zmobilizować oficjalnego importera do takiej inicjatywy.

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: Bartek Lichocki

Previous post
Czytamy: Total Competition
Next post
Alfisti rok przed stuleciem Alfy Romeo

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Auto Nostalgia 2016