fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Moto Guzzi Klub Polska pozdrawia budowniczych Mostu Północnego

Moto Guzzi Klub Polska pozdrawia budowniczych Mostu Północnego

Moto Guzzi Most Północny

Na 25 marca władze Warszawy zaplanowały uroczyste otwarcie Mostu Północnego, czy jak kto woli Mostu im. Marii Skłodowskiej Curie, która też była kobietą… Całkiem fajna okazja na wspólną wycieczkę i pokazanie klubu na tak ważnej dla Warszawy uroczystości.

Po nitce do kłębka i po kilku telefonach zostaliśmy wpisani na oficjalną listę zaproszonych gości. Po piątkowych sms-owych umawiankach, w chłodny, niedzielny ranek na BP na Modlińskiej zebrało się 12 motocykli. Szybka kawa i karnie, w zwartym szyku dojeżdżamy do pilnowanego przez służby porządkowe wjazdu na estakadę. Przepustka była, most stał przed nami otworem. Godzinka oczekiwania na oficjalną część uroczystości szybko minęła, a Juzek, prezes naszego Stowarzyszenia, załapał się jeszcze na wywiad dla TVN24.

Moto Guzzi Most Północny

Moto Guzzi Most Północny

 

Po przemówieniu Prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Waltz cała grupa ruszyła przez most; w kolorowej kawalkadzie razem z nami jechali motocykliści z HOG (niektórzy ubrani w kaski stylizowane na hełmy żołnierzy Wehrmachtu, co w kontekście miejsca i charakteru uroczystości należy uznać co najmniej za brak taktu), grupa z Bad Seven, kilkanaście zabytkowych samochodów z epoki, małych, miejskich Smartów i “zielonych” taksówek. Tłumnie przybyła na uroczystość ludność Stolicy oklaskiwała przejeżdżających. Wiwatom i okrzykom nie było końca.

Moto Guzzi Most Północny

Stacja metra Młociny po drugiej stronie Wisły była finałem przejazdu. A pora dnia dobra na lunch. Niespiesznie, uliczkami Bielan i Ł»oliborza dojechaliśmy do Ristorante Pepperoni i otoczeni włoskimi smakami spędziliśmy razem jeszcze godzinkę.
Nowych mostów pewnie szybko w stolicy nie będzie, ale po tym przetarciu spokojnie możemy oferować swoje profesjonalne usługi w uświetnianiu, otwieraniu i przecinaniu wstęg.

Moto Guzzi Most Północny

marekada

Poprzedni wpis
Niezwykłe widowisko w Malezji - niespodziewana wygrana Alonso
Następny wpis
Alfa Romeo Giulietta JTDm

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Moto Guzzi Klub Polska pozdrawia budowniczych Mostu Północnego