fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Poznańskie Klasyki Nocą – inauguracja sezonu 2018

Poznańskie Klasyki Nocą – inauguracja sezonu 2018

26. kwietnia 2018 roku miało miejsce otwarcie cyklu spotkań pod nazwą Poznańskie Klasyki Nocą.

Wydarzenie, które rozpoczęło się punktualnie o godzinie 20., zgromadziło wiele prawdziwych perełek motoryzacji. Pieczołowicie odbudowane klasyki znakomicie prezentowały się w na tle dobrze oświetlonego stadionu miejskiego w Poznaniu. Niesprzyjająca aura, która panowała od początku dnia, nie zdołała zniechęcić organizatorów. Pomimo ciągłych opadów deszczu i zaskakująco niskiej temperatury (jak na tą porę roku), nie zdecydowano o odwołaniu wydarzenia. I bardzo dobrze! Pod wieczór, tuż przed rozpoczęciem spotkania, deszczowe chmury zniknęły z nieba, a przy wjeździe na stadion zaczęła się formować długa kolejka pięknych samochodów.

Patrząc na liczbę pojazdów klasycznych, youngtimerów i motocykli nie mam wątpliwości – inauguracja zasługuje na słowo uznania. Cieszy mobilizacja wśród właścicieli jeżdżących zabytków. Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, przeważały samochody niemieckich producentów. Fani włoskiej motoryzacji też mogli znaleźć kilka perełek. Ich właściciele chętnie opowiadali historię swoich pojazdów, a często udostępniali wnętrze dla szukających szans na pamiątkowe zdjęcie licznie przybyłych widzów.

Wśród skromnej reprezentacji włoszczyzny królowały Fiaty 125p i 126p. To w tej chwili najtańszy i jeden z łatwiejszych sposobów na posiadanie swojego pierwszego klasyka. Na placu pod stadionem znaleźliśmy również Fiata 500 w wersji Gardinera, Fiata 127 czy Abartha 595 SS – replikę z 1970 roku.

Inauguracja sezonu w wykonaniu Poznańskich Klasyków Nocą to dobry sposób na spędzenie miłego wieczoru w towarzystwie pojazdów z dawnych lat. Nieźle przygotowane wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zarówno uczestników, jak i widzów. To także dobry pomysł na integrację społeczności skupionej wokół klasycznej motoryzacji.

Tekst i zdjęcia: Paweł Oblizajek

Alfa Romeo Giulietta BTTC
Previous post
Ciężki weekend dla Giulietty w BTCC na Donington Park
Next post
Umberto Cini nowym dyrektorem Maserati w Europie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Poznańskie Klasyki Nocą – inauguracja sezonu 2018