fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wspomnienia z dotychczasowych zlotów ForzaItalia.pl

Wspomnienia z dotychczasowych zlotów ForzaItalia.pl

Zloty ForzaItalia.pl odbywają się już od 10 lat. Można chyba zatem mówić już o pewnej tradycji. Jest to też dobra okazja, aby przypomnieć sobie, gdzie i w jakiej formie odbywały się poprzednie edycje tego wydarzenia.

Czy można mówić o typowych cechach zlotów ForzaItalia.pl? Kilka rzeczy faktycznie się powtarza. Należy do nich na pewno niepowtarzalna atmosfera i otwartość na uczestników w najróżniejszych pojazdach – od obrośniętego mchem klasycznego Fiorino czy popularnych Alf 159, po nowe Ferrari czy unikalnego Fiata 2300 En Plein. – każdy jest mile widziany. W tym artykule skupimy się jednak na cechach bardziej obiektywnych.

Większość zlotów odbywała się na terenie podwarszawskich pałaców. Wyjątkiem są tylko wydarzenia na Torze Poznań oraz pandemiczna odmiana zlotu.

2011 Obory

Już pierwszy zlot pokazał formułę, którą miały się cechować kolejne imprezy. Klasyki i inne ciekawe modele zaprezentowane przed pałacem, a bardziej popularne modele w ogrodzie. Rajd turystyczny oraz popołudniowy konkurs elegancji stały się elementami stałymi i obowiązkowymi.


2012 Obory

Druga edycja zlotu została ponownie zorganizowana w Oborach. Ten zlot był najdłuższym z dotychczasowych – trwał cały weekend.


2013 Tor Poznań

Te edycja zdecydowanie odróżnia się od pozostałych – została rozegrana na Torze Poznań. Trzeba przyznać, że tor to świetne miejsce dla prezentacji możliwości włoskich maszyn. Chętni uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich maszyn oraz szlifowania umiejętności pod czujnym okiem instruktorów.

Chyba najlepiej zapamiętanym elementem zlotu był jednoczesny przejazd wszystkich uczestników po torze. Ten widok robił ogromne wrażenie!

2014 Pałac Rozalin

Po jednorazowym wyskoku na tor w kolejnym roku zlot powrócił do swojej typowej formuły. Tym razem impreza odbywała się na terenie Pałacu Rozalin – czyli w miejscu, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja.

Do największych gwiazd tego wydarzenia należy na pewno zaliczyć Alfę 4c, która była wtedy bardzo gorącą nowością. Żeby było jeszcze ciekawiej na zlocie pojawiły się… dwie sztuki tego modelu!

2016 Dwór Many

Po rocznej przerwie zlot powrócił. Tym razem uczestnicy spotkali się na terenie Dworu Many. Wydarzeniem, które zapisało się dobrze w pamięci uczestników była wizyta pierwszego w Polsce egzemplarza Giulii Quadrifoglio. Śnieżnobiały egzemplarz został przyprowadzony przez dziennikarzy polskiej edycji Top Gear.


2017 Smoszewo

Ten położony na samym brzegu Wisły pałac zapewniał niepowtarzalne tło dla wspaniałych maszyn. Czy da się wyróżnić jakieś specjalne gwiazdy tej imprezy? Na pewno nikt nie przeszedł obojętnie obok Lamborghini Espada czy żółtego Ferrari Dino.


2018 Pałac Alexandrinum

Żadne z dotychczasowych miejsc, nie licząc Toru Poznań, nie zapewniło tyle miejsca na prezentacje samochodów uczestników. Można było wprowadzić wyraźny podział na samochody poszczególnych marek, strefę silników Busso, klubów i inne.

Warto wspomnieć o obecnym na zlocie Fiacie 2300 en Plein projektu Vignale. Dzięki temu unikatowi można było poczuć się prawie tak, jak w Villa d’Este.

2019 Pałac Alexandrinum

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas poprzedniej edycji, możliwe było znalezienie jeszcze ciekawszych sposobów na prezentację samochodów uczestników oraz sprawne i angażujące przeprowadzenie konkursu elegancji.


2020 Zlot wirtualny

W tym roku nic nie działo się normalnie. Nawet największe światowe imprezy zostały odwołane. Szukaliśmy jakieś formuły, aby jednak zlot zorganizować – i udało się. Choć nie można było spotkać się osobiście, uczestnicy wskoczyli do swoich maszyn i wyruszyli szukać włoskich motywów w swoich okolicach. Unikalną cechą ten edycji był jej międzynarodowy charakter. Materiały od uczestników docierały nawet z Włoch czy Norwegii. Do uczestników przemówił nawet sam Robert Kubica!

2021 Pałac Rozalin

W tym roku zlot wraca na teren Pałacu Rozalin. Obecność ciekawych klasyków, rajd czy konkurs elegancji oczywiście są w planie. Na uczestników czeka też wyjątkowa niespodzianka! Będzie się działo. Szczegółową zapowiedź zlotu można znaleźć TUTAJ.

Do zobaczenia 18 września w Pałacu Rozalin!

Previous post
Lamborghini LM002 z 1988 sprzedane za blisko 400 000 euro
Next post
Iso Grifo GL Series I by Bertone sprzedane za 346 000 dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Wspomnienia z dotychczasowych zlotów ForzaItalia.pl