fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Iso Grifo GL Series I by Bertone sprzedane za 346 000 dolarów

Iso Grifo GL Series I by Bertone sprzedane za 346 000 dolarów

22 stycznia 2021 roku na aukcji RM Sotheby’s zorganizowanej w Scottsdale w Arizonie, sprzedano Iso Grifo GL Series I by Bertone z 1967 roku za kwotę 346 tys. dolarów, czyli równowartość około 1,3 mln zł.

Iso wyposażyło Grifo w potężne silniki Chevroleta Corvette, zapewniając niezawodność i prędkość na autostradzie sięgającą 225 km/h, co czyniło go jednym z najszybszych samochodów produkcyjnych na świecie w tamtych czasach, a także wyjątkowym połączeniem eleganckiego włoskiego designu i niepohamowanej amerykańskiej mocy. Iso Grifo GL Serii I coupe są niezwykle rzadkie – zbudowano około 330 egzemplarzy. 

Ten wystawiony został ukończony 21 marca 1967 roku i dostarczony jako nowy do swojego pierwszego właściciela we Włoszech. Opuścił fabrykę wyposażony w pożądany silnik V8 Hi-Po o mocy 350 KM. Moment obrotowy z silnika pochodzącego z Corvette był przekazywany za pośrednictwem czterobiegowej skrzyni ręcznej Borg Warner na tylną oś. Według publikacji rejestru Iso Grifo, ten egzemplarz wystąpił we włoskim filmie The Violent Professionals z 1973 roku.

Wnętrze wykończone jest czarną skórą z kubełkowymi fotelami i konsolą środkową obszytą skórą. Auto posiada drewnopodobną deskę rozdzielczą, na której znajdują się przyrządy Veglia Borletti, zegar i radio AM/FM. Drewniana kierownica z nakładką Iso centrum uzupełnia pięknie wykończone wnętrze. Udogodnienia obejmują klimatyzację i elektrycznie sterowane szyby. W bagażniku znajduje się pełnowymiarowe koło zapasowe.

W 2020 roku sprzedano Iso Grifo GL z 1968 roku za 375 tys. dolarów, zaś w 2021 roku znalazł się nabywca Iso Grifoz 1969, który zapłacił w drodze licytacji 406 500 dolarów. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Wspomnienia z dotychczasowych zlotów ForzaItalia.pl
Next post
Harry’s Garage przetestował Arese RH95

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Iso Grifo GL Series I by Bertone sprzedane za 346 000 dolarów