fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

90-lecie Mille Miglia na specjalnej ekspozycji

90-lecie Mille Miglia na specjalnej ekspozycji

Legendarny wyścig Mille Miglia obchodzi w tym roku swoją 90. rocznicę. Z tej okazji w oficjalnym muzeum zaprezentowano urodzinową ekspozycję. To punkt obowiązkowy podczas Waszych włoskich wycieczek w tym sezonie!

Wystawa trwa do 7 stycznia 2018 roku. 30 aut w chronologicznej kolejności prezentuje historię wyścigu, na którym swoją legendę tworzyli tacy kierowcy jak Tazio Nuvolari czy Elio Zagato. Każdy egzemplarz będzie dokładnie zaprezentowany i odwiedzający będą mogli zobaczyć dodatkowe materiały multimedialne dotyczące tych wyścigówek.

Mille Miglia odbywała się aktywnie w latach 1927-1957. Część aut z ekspozycji weźmie udział w tegorocznej edycji rozgrywanej w dniach 18-21 maja. Obecna formuła ma charakter rajdu na regularność, gdzie na trasie ponad 1700 km rozgrywanych jest ponad 100 odcinków pomiarowych. Pula aut startujących w tegorocznej edycji jest ściśle określona i zawężona do pojazdów biorących udział w oryginalnych edycjach Mille Miglia.

Projekt dedykowanej ekspozycji ma łączyć historię oraz współczesną technologię, wiele materiałów będzie można zobaczyć w postaci cyfrowej. W ramach projektu powstanie również wirtualna wystawa 3D oraz pamiątkowy album.

Oficjalna strona muzeum

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: www.automotivemasterpieces.com 

Poprzedni wpis
Cars and Coffee – pałac Rozalin – telegraficzna relacja
Następny wpis
La dolce vita w Sopocie!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

90-lecie Mille Miglia na specjalnej ekspozycji