fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth zmodernizował rajdową odmianę 124 Spider

Abarth zmodernizował rajdową odmianę 124 Spider

Abarth 124 Rally otrzymał szereg modernizacji na rok 2019. Są one wynikiem doświadczenia zgromadzonego w dwóch sezonach rajdowych, a także przejechanych ponad 5000 km w ramach dodatkowych testów. Auto przystosowane jest do startów w FIA R-GT Cup.

Jak twierdzi włoski producent, zmiany pozytywnie wpłynęły na osiągi i prowadzenie samochodu, a także ułatwiły ustawianie poszczególnych podzespołów. Modernizacje objęły mechaniczne komponenty, jak również sterownik silnika, skrzynię biegów, dyferencjał i zawieszenie.

Turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra charakteryzuje się bardziej liniową krzywą momentu obrotowego, którego niegdyś mogło nieco brakować w niższym zakresie obrotów. Polepszyła się reakcja na gaz. Sam pojazd jest teraz jeszcze łatwiejszy w prowadzeniu i bardziej efektywny, dzięki czemu nawet kierowcy-amatorzy będą w stanie osiągać lepsze wyniki.

Inżynierowie wyregulowali siłownik pneumatyczny w sześciobiegowej sekwencyjnej przekładni, dzięki czemu zmiany przełożeń mają trwać krócej. Łatwiej również o gładkie redukcje, bez blokowania tylnych kół. W efekcie auto ma być jeszcze zwrotniejsze. Na nowo skalibrowano dyferencjał oraz przygotowano cztery ustawienia systemu kontroli trakcji – na mokrą nawierzchnię oraz na trzy różne poziomy przyczepności, począwszy od wysokiej, poprzez średnią, na niskiej skończywszy.

Zdaniem producenta, wszystkie elementy zawieszenia zostały dopracowane tak, aby poprawić przyczepność na nawierzchni asfaltowej. Auto jest łatwiejsze w wyczuciu dla kierowcy, bardziej stabilne podczas hamowania i w zakrętach. Co ważne, Abarth wprowadził zestaw do jazdy po drogach szutrowych, za sprawą którego 124 Spider ma wyższy o 40 mm prześwit, większy skok zawieszenia i 15-calowe felgi aluminiowe z dedykowanymi tarczami hamulcowymi.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage sprzedaje 8C Spider
Następny wpis
Ferrari wierne V12 bez elektryfikacji

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Abarth zmodernizował rajdową odmianę 124 Spider