fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Akcjonariusze PSA zatwierdzili fuzję z FCA

Akcjonariusze PSA zatwierdzili fuzję z FCA

Akcjonariusze Grupy PSA zatwierdzili w poniedziałek fuzję francuskiego przedsiębiorstwa z firmą Fiat Chrysler Automobiles. W efekcie powstanie 4. co do wielkości producent w branży samochodowej, funkcjonujący pod nazwą Stellantis.

Na specjalnym zebraniu akcjonariuszy umowa o utworzeniu Stellantis, nowej połączonej firmy, został poparty przez ponad 99% głosów oddanych przez inwestorów z podwójnym prawem głosu, w tym osób z Peugeota i chińskiego Dongfeng Motor. Pozostali akcjonariusze PSA poparli umowy na drugim spotkaniu, które odbyło się w internecie. Za było aż 99,85%. Carlos Tavares, dyrektor generalny PSA stwierdził, że firma jest gotowa na fuzję, a ostateczna data jej finalizacji powinna zostać ogłoszona już wkrótce. Wszystkie kwestie regulacyjne zostały domknięte

Oczekuje się, że akcjonariusze Fiata Chryslera zatwierdzą połączenie obu firm podczas wirtualnego spotkania w późniejszym terminie. Struktura akcjonariatu zostanie zmieniona w ramach fuzji, a istniejące podwójne prawa głosu, które są naliczane w czasie i dają inwestorom większą wagę w podejmowaniu decyzji, nie zostaną przeniesione.

Na czele Stellantis ma stać właśnie wspomniany wcześniej Tavares. Ma się zająć problemem nadwyżki mocy produkcyjnych i skupić się jednocześnie na rozbudowie koncernu, z naciskiem na zeroemisyjne pojazdy. Firma ma w swoim portfolio 13 marek, ale nie wiadomo czy nie zrezygnuje z niektórych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Lancia Delta HF Integrale Evoluzione II Blue Lagos na sprzedaż
Next post
Fan Lancii stworzył futurystyczna wizualizację nowej Delty

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Akcjonariusze PSA zatwierdzili fuzję z FCA