fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo 6C dostała zielone światło – produkcja ma się rozpocząć w 2020 roku

Alfa Romeo 6C dostała zielone światło – produkcja ma się rozpocząć w 2020 roku

Pogea Racing – tuner specjalizujący się w modyfikowaniu samochodów marki Alfa Romeo – powołując się na „wiarygodne źródło” poinformował o zatwierdzeniu przez Fiat Chrysler Automobiles nowego sportowego modelu 6C.

Światowa premiera dwudrzwiowego coupe miałaby mieć miejsce w 2019 roku, czyli na rok przed planowanym rynkowym debiutem – tak przynajmniej wynika z informacji przedstawionych na oficjalnym fanpage’u Pogea Racing GmbH:

ALFA 6C POTWIERDZONA. Jest grupa ludzi, którzy tak entuzjastycznie podchodzą do sekretów i projektów, że nie potrafią zamknąć ust (rozumiemy to i doceniamy). Absolutnie zaufane źródło poinformowało nas, że Alfa Romeo 6C będzie częścią linii produktów Alfa Romeo. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na wczesny 2020 rok, a samochód zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w tym lub w przyszłym roku podczas targów motoryzacyjnych. Miejmy nadzieję, że to prawda – znamy informatora, który jest zaangażowany w decyzje kierownictwa Alfy Romeo, a wszystko o czym wcześniej informował, znajdowało swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

https://www.facebook.com/pogea.racing/photos/a.525977000790576.1073741840.131966713524942/1582312338490365/

Nowy raport dotyczący rzekomego poszerzenia składu grupy Alfa nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę oświadczenie wygłoszone w zeszłym tygodniu przez Sergio Marchionne, prezesa zarządu FCA, podczas Auto Show w Detroit. W rozmowie z mediami powiedział, że ekonomicznym samobójstwem dla FCA byłoby nie inwestowanie w marki Alfa Romeo i Maserati.

Innymi słowy, Giulia i Stelvio to tylko wierzchołek góry lodowej. Punkt kulminacyjny procesu całkowitej modernizacji gamy Alfy Romeo ma przypadać na 2022 rok. Kolejnym modelem, nad którym trwają obecnie prace, jest duży SUV.

Jak na razie nic nie wiadomo na temat 6C. Według spekulacji ekspertów sportowa Alfa ma być większa i droższa od 4C. Jak przystało na pełnoprawny samochód sportowy, moment obrotowy ma trafiać na tylne koła.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Pogea Racing GmbH / Facebook

Lancia Thema 8 32
Poprzedni wpis
Rowan Atkinson sprzedaje swoją Lancię Themę 8.32
Ferrari 488
Następny wpis
Wyciekły kolejne informacje dotyczące Ferrari 488 GTO

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo 6C dostała zielone światło – produkcja ma się rozpocząć w 2020 roku