fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo na 1. i 2. miejscu w rankingu wycen używanych aut klasy premium

Alfa Romeo na 1. i 2. miejscu w rankingu wycen używanych aut klasy premium

Specjaliści z Autovisty przyjrzeli się samochodom klasy średniej premium i SUV wyposażonym w silniki benzynowe, które na przestrzeni 3 lat pokonują 90 000 km. Ocenili je pod kątem wartości rezydualnej. Bardzo dobrze na tle konkurentów wypadły modele Giulia i Stelvio.

Pojazdy o podobnych parametrach stanowią najczęstszy wybór klientów leasingujących lub wynajmujących nowe auta. Z badań Autovisty wynika, że po trzech latach i przejechaniu 90 000 km Alfa Romeo Stelvio będzie warta na rynku wtórnym 51% wartości nowego pojazdu. To najwyższa wartość rezydualna wśród badanych aut tej samej klasy. 

Utrata wartości jest bardziej dotkliwa w przypadku modelu Giulia, który i tak korzystnie wypada na tle większości konkurentów, co obrazuje poniższa tabela:

Do wyników badań nawiązał Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce:

Przyzwyczailiśmy się zakładać, że za wyborem pięknej i szybkiej Alfy Romeo częściej stoją emocje niż chłodna kalkulacja. Obecnie możemy stwierdzić, że za zakupem Alfy równie mocno przemawiają argumenty racjonalne. Nie dość, że nasze samochody stanowią techniczny majstersztyk i jako takie są coraz lepiej oceniane i wyceniane, to dodatkowo każda nowo zakupiona w Polsce Alfa Romeo jest objęta 5-letnią fabryczną gwarancją. Konkludując, wybór Alfy nigdy nie był tak oczywisty.

Co istotne, w przypadku leasingobiorców jednym z kluczowych parametrów, istotnych podczas kalkulacji raty, stanowi wartość pojazdu na rynku wtórnym po zakończonym kontrakcie. 

Polski oddział Alfy Romeo wskazuje również na atrakcyjną, 5-letnią gwarancję Maximum Care, którą objęte są nowe samochody sprzedawane od stycznia 2021 roku, z limitem przebiegu do 200 000 km.

Pod koniec 2019 roku marka Alfa Romeo zaprezentowała modele Giulia i Stelvio po liftingu. Producent dopracował pojazdy w trzech głównych dziedzinach – technologii, autonomicznych rozwiązań i łączności. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zakamuflowane Tonale PHEV zostało uwiecznione na zdjęciach
Next post
Nowe Lamborghini Countach zaprezentowano w zwiastunie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo na 1. i 2. miejscu w rankingu wycen używanych aut klasy premium