fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo SZ weźmie udział w aukcji RM Sotheby’s

Alfa Romeo SZ weźmie udział w aukcji RM Sotheby’s

Aukcja RM Sotheby’s w Paryżu zbliża się wielkimi krokami. Już 1. lutego 2023 roku na licytację trafi mnóstwo ciekawych samochodów, w tym Alfa Romeo SZ z 1992 roku. Wartość włoskiego auta może sięgnąć nawet 95 000 euro. 

Kiedy w latach 80. Alfa Romeo została przejęta przez konkurencyjną markę Fiat wiadomo było, że potrzebuje modelu, który zawładnie wyobraźnią publiczności. W rezultacie powstał samochód, który zaszokował świat. Nawet po 30 latach dzieli ludzi na zwolenników i przeciwników. Mowa o modelu SZ. Pod względem designerskim to wynik współpracy Roberta Oprona i Antonio Castellana z Centro Stile Fiat oraz Zagato. 

Ten egzemplarz, oferowany od nowości jako własność jednej rodziny, był pielęgnowany przez swojego wieloletniego opiekuna. Samochód został zamówiony 6. września 1989 roku przez koncesjonariusza Alfy Romeo, firmę Soprana Automotibles z Juillan we Francji. Ze względu na wydłużony czas budowy, czas oczekiwania wydłużył się do 2,5 roku. Pojazd ostatecznie dostarczono 7. marca 1992 roku. Pozostała ona cenną częścią kolekcji włoskich egzotyków aż do śmierci właściciela w 2014 roku, kiedy to własność SZ przejęły jego dzieci. Przechowywana w klimatyzowanym pomieszczeniu, w momencie katalogowania licznik wskazywał tylko 7869 kilometrów. 

Auto jest bardzo zadbane, a jego historia własności – imponująca. Biorąc pod uwagę niski przebieg, wszystko to czyni ten egzemplarz jeszcze bardziej wyjątkowym. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Rozpoczyna się nowy rok akademicki w Ferrari Driver Academy
Next post
Giulia Q z nagrodą Best Performance Car for Thrills od What Car? Fiat 500 również wyróżniony

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo SZ weźmie udział w aukcji RM Sotheby’s