fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Giulia Q z nagrodą Best Performance Car for Thrills od What Car? Fiat 500 również wyróżniony

Giulia Q z nagrodą Best Performance Car for Thrills od What Car? Fiat 500 również wyróżniony

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio zdobyła tytuł Best Performance Car for Thrills (najlepszego samochodu pod względem osiągów, zapewniającego dreszczyk emocji) w konkursie 2023 What Car? Car of the Year Awards – i to po raz drugi z rzędu. W tym samym konkursie wyróżniony został także w pełni elektryczny Fiat 500 w dwóch kategoriach: Best Small electric Car for the City oraz Best Convertible for Value.

Od momentu wprowadzenia na rynek Giulia Quadrifoglio ugruntowała swoją pozycję jako wzorzec technologii i osiągów w segmencie sportowych sedanów. To wyraźny manifest wartości przywoływanych przez legendarne logo, symbol sportowej duszy Alfy Romeo.

W pełni elektryczny nowy 500 zachował tytuły najlepszego małego samochodu elektrycznego do miasta i najlepszego kabrioletu po uwzględnieniu współczynnika wartości do jakości w konkursie What Car? 2023 Awards, zdobywając uznanie wśród ekspertów branżowych i zbierając łącznie 37 nagród, co czyni go najwyżej nagrodzonym modelem Fiata w historii. Sędziowie chwalili samochód za jego możliwości jezdne i ikoniczny design.

O sukcesie świadczą również genialne wyniki sprzedaży: od momentu wprowadzenia na rynek w 2020 roku Nuova 500 wybrało prawie 120 000 klientów na całym świecie. W 2022 roku był najczęściej sprzedawanym EV we Włoszech, a na podium uplasował się w Hiszpanii i w Niemczech. To nie wszystko: w ubiegłym roku Nowa 500 była trzecim najczęściej sprzedawanym EV na 10 głównych rynkach europejskich i najlepiej sprzedającym się BEV grupy Stellantis w Europie.

Kilka słów od siebie dodała Julie David, dyrektor zarządzający Alfa Romeo UK: 

W 2023 roku mija 100 lat od pojawienia się plakietki Quadrifoglio na modelach Alfa Romeo, więc przyznanie tego zaszczytu modelowi Giulia Quadrifoglio jest świadectwem emocji, jakie ta legendarna plakietka wciąż wywołuje u kierowców i ekspertów z branży. Zdobycie tytułu drugi rok z rzędu pokazuje, że Giulia Quadrifoglio nadal wytrzymuje próbę czasu jako samochód o świetnych osiągach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Alfa Romeo SZ weźmie udział w aukcji RM Sotheby’s
Next post
Ferrari 296 GT3 zadebiutuje za tydzień w 24-godzinnym wyścigu Daytona

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Giulia Q z nagrodą Best Performance Car for Thrills od What Car? Fiat 500 również wyróżniony