fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo wraca do Formuły 1!

Alfa Romeo wraca do Formuły 1!

To już pewne! W sezonie 2018 marka Alfa Romeo ponownie pojawi się jako oficjalny zespół w F1. Alfa wraca do tej dyscypliny po ponad 30 latach przerwy. W partnerstwie ze szwajcarskim zespołem Sauber stworzy Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Podpisane dzisiaj wieloletnie porozumienie ma mieć nie tylko wymiar komercyjny. Sergio Marchionne podkreślał m.in. wartość technologiczną, jaką może dać współpraca specjalistów z Alfy Romeo z zespołem Saubera. Jednocześnie to kolejny krok w odbudowywaniu pozycji Alfy Romeo, która jest bardzo zasłużoną marką w motorsporcie. Wystarczy sięgnąć do historii takich kierowców, jak Giuseppe Farina czy Juan Manuel Fangio.

Alfa Romeo 158

Zespół Saubera już dzisiaj korzysta z jednostek napędowych Ferrari i to również jest planowane na sezon 2018.

Cieszy nas oficjalny powrót Alfy Romeo do motorsportu – traktujemy to jako mały krok w dobrym kierunku. Nie ma się co oszukiwać – póki co nie jest to prawdziwy bolid Alfy Romeo i taki raczej nie powstanie. Od rana czytamy o mieszanych uczuciach miłośników marki. Sauber nie osiągnął w obecnym sezonie spektakularnych wyników, więc raczej nie będziemy oglądać walki o czołowe pozycje w kolejnym roku. Mamy nadzieję, że ten ruch zainspiruje również do pojawienia się Alfy w innych dyscyplinach, typu WTCC czy TCR. Jak pisaliśmy wcześniej, w tym roku prywatne zespoły potrafiły nawiązywać równą walkę w serii TCR z zespołami fabrycznymi, korzystając z wyścigówek na bazie Giulietty.

Czekamy na dalsze szczegóły i prezentację oficjalnych barw bolidów na kolejny sezon – póki co pojawia się sporo wizualizacji 🙂 Forza Alfa!

Alfa Romeo is officially back in Formula 1 for the 2018 season! Full press release in bio.

A post shared by Alfattitude® (@alfattitude) on

 

Tekst i zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Fiat Cronos
Poprzedni wpis
Oto nowy Fiat Cronos sedan
Alfa Romeo 6C 2500 SS Spider 1942
Następny wpis
Alfa Romeo 6C 2500 SS Spider z 1942 roku trafi na aukcję

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo wraca do Formuły 1!