fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Arthur Leclerc i Dino Beganovic dołączają do FDA

Arthur Leclerc i Dino Beganovic dołączają do FDA

Ferrari Driver Academy poinformowała o dwóch nowych członkach, którzy dołączyli do programu szkolenia i rozwoju kierowców wyścigowych w Maranello realizowanym już 11 lat. Szeregi akademii zasilą Arthur Leclerc i Dino Beganovic – obaj w 2019 roku pokazali, że mają to czego potrzeba, aby stać się częścią FDA.

Arthur Leclerc jest młodszym bratem wysoko ocenianego i aktualnego kierowcy Scuderia Ferrari Charlesa, byłego absolwenta FDA. Urodził się 14 października 2000 roku w Monako i w tym roku weźmie udział w serii Formuły Regionalnej. Już wcześniej zdobywał doświadczenie za kierownicą open-wheela w Formule 4 we francuskich mistrzostwach. Już w drugim wyścigu wygrał na torze Nogaro, co wkrótce powtórzył na Magny-Cours. Po raz pierwszy miał kontakt z FDA w zeszłym roku, kiedy wziął udział w tzw. obozie ewaluacyjnym, przeznaczonym dla młodych i utalentowanych kierowców. W 2019 wciąż jeździł w Formule 4, ale tym razem w bardziej wymagających mistrzostwach, tj. niemieckiej ADAC. Udowodnił, że jest bardzo równym kierowcą. Zwyciężył na torze Hockenheim i kilkukrotnie stawał na podium, by w klasyfikacji generalnej zająć wysokie piąte miejsce. W Formule Regionalnej będzie jeździć dla zespołu Prema Powerteam i walczyć o punkty wspólnie z Gianlucą Petecofem, uczestnikiem programu FDA od 2018 roku.

Od gokartów do Formuły 4 – tak krótko można opisać dotychczasową karierę bardzo młodego talentu, tj. Dino Beganovica, urodzonego 19 stycznia 2004 roku w Landeryd, w Szwecji. To dwukrotny mistrz szwedzkiego kartingu. Ukończył na drugim miejscu serię WSK Euro w 2019. Został polecony przez Tony’ego Karta, który działa jako łowca talentów w ramach programu marki z Maranello. Dino również będzie ścigał się pod skrzydłami Prema Powerteam, stawiając pierwsze kroki w jednomiejscowych bolidach.

Nowy rok szkolny dla dwóch nowych uczniów rozpocznie się w Maranello w drugiej połowie stycznia, kiedy to spotkają się z innymi uczniami i pracownikami FDA. W tym roku jest nie mniej niż dziewięciu uczniów. O programie więcej powiedział Laurent Mekies, dyrektor sportowy Scuderia Ferrari:

To była pracowita zima dla Ferrari Driver Academy. Staraliśmy się stworzyć najlepszy program rozwoju dla naszych kierowców w 2020 roku, przy znacznym wzroście ich aktywności i programu szkoleniowego w naszej siedzibie w Maranello.

Prowadziliśmy również działania mające na celu złowienie najbardziej utalentowanych młodych kierowców i z radością informujemy, że Arthur i Dino dołączają do nas w tym bardzo ekscytującym sezonie. Mamy kierowców FDA we wszystkich kategoriach jednomiejscowej drabiny FIA i skupimy się na wspieraniu ich najlepiej, jak potrafimy – w ich rozwoju jako kierowców wyścigowych i młodych ludzi. Wszyscy w Maranello z niecierpliwością czekamy na to, jak naszych dziewięcioro młodych uczniów będzie się rozwijać w nadchodzących miesiącach.

Marco Matassa Dyrektor Techniczny FDA:

Dziś z wielką przyjemnością potwierdzamy, że jeszcze dwóch młodych kierowców dołącza do naszego składu FDA 2020. Wszyscy oni biorący udział w F3, Formula Regional i F4 są debiutantami w swoich kategoriach, więc sezon wygląda bardzo ciekawie i konkurencyjnie. W każdym przypadku celem FDA jest dalsza pomoc w postępie technicznym i indywidualnym na drodze do osiągnięcia naszych wspólnych celów.

W programie FDA bierze udział także Mick Schumacher.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Rytuał dla fanów, czyli odpalanie silnika V12 w Ferrari 250 GTO
Następny wpis
Oto klasyczny Fiat 124 z napędem elektrycznym i manualną skrzynią biegów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Arthur Leclerc i Dino Beganovic dołączają do FDA