fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek na drugim miejscu w klasyfikacji Abarth Rally Cup

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek na drugim miejscu w klasyfikacji Abarth Rally Cup

Odbyła się kolejna runda w ramach Mistrzostw Europy FIA ERC, po której na drugie miejsce w klasyfikacji Abarth Rally Cup wysunęła się polska załoga Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

Na żwirowych drogach rajdu Liepaja obserwowaliśmy interesującą rywalizację polskiej ekipy z włosko-rumuńskim zespołem w składzie Andrea Nucita i Alina Pop oraz Łotyszami – załogą Reinis Nitss i Maris Kulss.

Bardzo dobry start zaliczył Nucita, wysuwając się na prowadzenie. Jednak nie na długo – na ostatnim odcinku specjalnym, po przestrzelonej szykanie, stracił pozycję lidera na rzecz Polońskiego. Jednak Włoch nie poddawał się i wkrótce odzyskał najwyższą lokatę, którą utrzymał do końca. Bardzo dobrze spisał się także młody Łotysz Nitiss, który pod koniec rywalizacji odnotował najszybszy czas, pokonując odcinek ze średnią prędkością ponad 110 km/h.

Autor: Jorge Cunha / DPPI

Andrea Nucita z Bernini Rally cieszy się ze swojego udanego występu:

Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, wiele dla mnie znaczy i dla mistrzostw. Dziękuję zespołowi za wsparcie oraz fantastyczną pracę.

Dariusz Poloński z zespołu Rally Technology również jest zadowolony z rajdu na Łotwie:

To był wspaniały weekend. Popełniłem parę błędów, ponieważ rajd był bardzo trudny. Była to dla mnie doskonała lekcja na przyszłość.

Wtórował im Reinis Nitss:

Jestem zadowolony – przede wszystkim dlatego, że nie uszkodziliśmy samochodu. Byliśmy bardzo szybcy i konkurencyjni. Nauczyliśmy się tak wiele o jeździe Abarthem 124 Rally i świetnie się bawiliśmy jeżdżąc długimi poślizgami.

Już wkrótce (28-30 czerwca 2019 roku) rywalizacja przeniesie się do Polski. Obecnie w klasyfikacji generalnej Abarth Rally Cup prowadzi Nucita (37 pkt.). Za nim są: Poloński (33 pkt.) i Monarri (25. pkt).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Fiat Chrysler Automobiles
Poprzedni wpis
FCA i Renault dążą do połączenia firm
Następny wpis
Alfa Romeo 8C 2900B wygrała „Best in Show” w tegorocznym Concorso d'Eleganza

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek na drugim miejscu w klasyfikacji Abarth Rally Cup