fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś przedostatnia runda ACLeague na Red Bull Racing

Dziś przedostatnia runda ACLeague na Red Bull Racing

Tym razem rywalizacja w ramach wykopowej ligi ACLeague przeniesie się na austriacki tor Red Bull Racing. Wyścig tradycyjnie rozpocznie się o 21:00, ale tym razem potrwa tyle samo, co na Spa, czyli bite 90 minut.

W ostatnich prekwalifikacjach wzięli udział dwaj z trzech kierowców zespołu Scuderia ForzaItalia.pl – MrFloyd i Lucjan Próchnica – którzy zakwalifikowali się analogicznie na serwer semiPRO i PRO. Po raz kolejny możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji zderzak zderzak w najwyższej serii – różnica między pierwszym a ostatnim kierowcą wyniosła zaledwie 0,504 sekundy!

Jednak kierowcy będą musieli zmierzyć się z nie lada trudnością, o czym wspomniał nasz nadworny zawodnik – Lucjan Próchnica:

Tor Red Bull Racing o ile sporo wybacza, o tyle łatwo na nim wyjechać wszystkimi czterema kołami poza tor. Jeśli przytrafi nam się to pięć razy, będziemy musieli w ramach kary przejechać przez aleję serwisową bez zatrzymywania się. Spodziewam się, że w trakcie 90-minutowego wyścigu przytrafi się to niejednej osobie. Dla mnie samego będzie stanowiło to spore wyzwanie, tym bardziej ze względu na słabe zaznajomienie się z pętlą. W prekwalifikacjach przejechałem zaledwie 15 poprawnych okrążeń, a w przypadku długich zakrętów zbyt wczesne dodanie gazu może zakończyć się chwilowym wyjechaniem na pobocze. Ciężko również będzie ze względu na trzy długie proste – Audi we wcześniejszych wyścigach pokazywały swoją szybkość. Nawet przy lepszym wyjściu i tunelu aerodynamicznym, ciężko było je dogonić, już nie wspominając o wyprzedzeniu. Ale niezależnie od rezultatu, plan minimum pod tytułem PRO został już spełniony.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 21:00 i będzie poprzedzony 60-minutową sesją treningową i 20-minutowymi kwalifikacjami. Dwie najwyższe serie – PRO i semiPRO – będą transmitowane na żywo:

Po pięciu wyścigach Lucjan Próchnica zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. W „pucharze” Ferrari ustępuje jedynie Luce z 15. lokatą i Giebece z 19. Mając 372 punkty do lidera – DJ_Saska – traci aż 220 „oczek”. Czwarte miejsce wśród aut z Maranello zajmuje MrFloyd, który okupuje 42. pozycję w „generalce” (225 pkt.). Dziewięćdziesiąty trzeci jest Piotr Bochnowski z 71 punktami.

W klasyfikacji zespołowej prowadzi Motorsport Capsule Racing Team przed Cytryn & Gumiak Racing i Team Uber. Wszystkie trzy pierwsze miejsca należą zatem do Audi. Tuż za podium znajduje się Spaghetti Racing w Ferrari 488 GT3. Scuderia ForzaItalia.pl zajmuje 11 lokatę. Jak dotąd najbardziej udana była 4. runda na torze Virginia International Raceway.

Co ciekawe, to pierwsza runda, w której na serwerze PRO wystartuje Lamborghini Huracan GT3.

Około godziny 20:00 rozpocznie się transmisja onboard z samochodu Lucjana Próchnicy:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcie: ACLeague

Ferrari SP38
Poprzedni wpis
Unikatowe Ferrari SP38 zadebiutuje na Concorso d’Eleganza Villa d’Este
Następny wpis
Lamborghini będzie nieobecne na targach w Paryżu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dziś przedostatnia runda ACLeague na Red Bull Racing