fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini będzie nieobecne na targach w Paryżu

Lamborghini będzie nieobecne na targach w Paryżu

Historia zatoczyła krąg. Tak samo, jak w 2016 roku, tak i w 2018 Lamborghini będzie nieobecne na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Włoska marka nie jest odosobniona. Podobne decyzje podjęły m.in. Ford, Mazda, Opel, Mitsubishi, Nissan i Infiniti, a także należące do grupy Volkswagena – Audi, Porsche, Seat i Škoda.

Liczba producentów decydujących się na pominięcie jednej z najważniejszych i największych ekspozycji na świecie jest dowodem na trwającą ogólną tendencję, polegającą na odchodzeniu producentów motoryzacyjnych od pokazów na żywo. Coraz większe znaczenie mają bowiem działania marketingowe w czasach cyfryzacji. Alternatywnie wiele marek tworzy własne, prywatne pokazy, niezależne od targów motoryzacyjnych.

Obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier przez fanów marki z Sant’Agata Bolognese jest Aventador SVJ Jota. Z kolei pod koniec ubiegłego roku zadebiutował rewolucyjny w gamie Urus. SUV od razu okazał się ogromnym sukcesem. Przyciągnął do salonów nowych klientów, a samo zapotrzebowanie przerosło oczekiwania.

W ramach akcji promocyjnej Lamborghini zaprezentowało Urusa w 114 miastach. W tych wszystkich wydarzeniach wzięło udział łącznie ponad 8500 potencjalnych klientów. Tego wszystkiego udało się dokonać w zaledwie 4 miesiące.

Lamborghini Urus

Włoskiego SUV-a napędza 4-litrowy silnik twin turbo V8. Inżynierowie zdołali wykrzesać z niego 650 KM i 850 NM maksymalnego momentu obrotowego, który przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem automatu o 8 przełożeniach. Standardowo moment rozdzielany jest w proporcji 40/60%, ale w razie konieczności wartości te mogą zostać zwiększone analogicznie do 70 i 87%. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 3,6 sekundy, a do 200 km/h – 12,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 305 km/h.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

ACLeague
Poprzedni wpis
Dziś przedostatnia runda ACLeague na Red Bull Racing
Lamborghini Huracan GT3
Następny wpis
Lamborghini Huracan GT3 weźmie udział w Goodwood Festival of Speed

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Lamborghini będzie nieobecne na targach w Paryżu