fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fan Alfy Romeo stworzył 159 z tyłem Brery

Fan Alfy Romeo stworzył 159 z tyłem Brery

Jeden z fanów Alfy Romeo z RPA wykorzystał 159 jako bazę wyjściową dla projektu, w ramach którego przeszczepił tył z Brery.

Produkcyjna wersja Brery pojawiła się w 2005 roku – w dużym stopniu pozostała niezmieniona względem konceptu Giugiaro z 2002 roku. Auto wykorzystywało wiele komponentów znanych ze 159, co skłoniło Brendona M. Schlotza z RPA do połączenia obu modeli w jeden

Wszystko zaczęło się od cyfrowego renderingu i obserwacji, że linie obu modeli są podobne. Brendon pozyskał tylną część ze złomowanej i mocno uszkodzonej Brery, ponieważ nie chciał poświęcać jeżdżącego egzemplarza. Następnie kupił całkowicie sprawną Alfę Romeo 159 w najmocniejszym wariancie z 3,2-litrowym silnikiem V6 o mocy 260 KM i 322 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz systemem napędu na wszystkie koła – Q4.

Tyły obu Alf przycięto w tym samym miejscu, mniej więcej pośrodku tylnych błotników, po czym przespawano tył Brery do nadwozia 159. Linie były stosunkowo proste do wygładzenia. Następnie nadwozie pomalowano czerwonym lakierem za wyjątkiem dachu, który pozostał czarny. 

Brendon niedawno nabył oryginalną Brerę, którą uwieczniono na zdjęciach razem z przerobionym modelem 159. Właściciel ma w planach kolejne modyfikacje, w tym m.in. dodanie spojlera dachowego i obniżenie zawieszenia. Więcej zdjęć dokumentujących postep prac można obejrzeć na profilu @carazy_guy na Instagramie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Instagrama

Previous post
Lamborghini organizatorem spotkania #SHEdriveslambo dla kobiet
Next post
Fiat przygotował wizualizację wnętrza – to hołd dla 100. urodzin fabryki Lingotto

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fan Alfy Romeo stworzył 159 z tyłem Brery