fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat przygotował wizualizację wnętrza – to hołd dla 100. urodzin fabryki Lingotto

Fiat przygotował wizualizację wnętrza – to hołd dla 100. urodzin fabryki Lingotto

Włoski producent samochodów zaprezentował inspirowane Lingotto wnętrze nowego modelu, który ma zadebiutować w 2024 roku.

Fiat świętuje 100-lecie swojej historycznej fabryki Lingotto w Turynie, która posłuży jako inspiracja dla designu przyszłych modeli. Do zapowiedzi dołączono kilka zwiastunowych renderingów przedstawiających elementy wnętrza i nadwozia futurystycznych Fiatów.

Kabina zawiera wiele owalnych elementów. W oczy rzuca się kierownica ze zintegrowanym cyfrowym zestawem wskaźników. Układ deski rozdzielczej wydaje się być modułowy, z ekranem informacyjno-rozrywkowym umieszczonym w centralnym położeniu.

Fotele wyglądają bardziej, jakby należały do konceptu niż do modelu produkcyjnego. Tylna kanapa bardziej przypomina leżak plażowy. Wzory na podłodze i wielokolorowe elementy sugerują, że Fiat mógłby w większym stopniu wykorzystywać zrównoważone, przyjazne dla środowiska materiały. Na jednym ze zdjęć widzimy wizualizację wyglądu zewnętrznego z reflektorami LED przypominającymi okna budynku mieszkalnego. 

W uroczystym filmie zatytułowanym Shaping the Future Oliver Francois, dyrektor generalny Fiata, rozmawia z Ginevrą Elkann, prezesem Pinacoteca Agnelli, o znaczeniu fabryki Lingotto dla włoskiej marki. Obiekt został otwarty 22 maja 1923 roku, wraz z torem testowym na dachu i spiralną rampą prowadzącą na ziemię. Budynek przebudowano w latach 80.

Pod koniec filmu dyrektor generalny zasugerował również powrót starego czteropasmowego logo Fiata, choć nie jesteśmy pewni, czy zajmie ono miejsce głównego emblematu, czy też będzie używane równolegle z obecnym napisem Fiat w ramach przyszłych kampanii marketingowych. Na koniec Francois powiedział, że z niecierpliwością czeka na uruchomienie modeli inspirowanych Lingotto. Sądząc po wcześniejszych doniesieniach i zapowiedziach, najprawdopodobniej będą to pojazdy elektryczne o stylistyce crossovera.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fan Alfy Romeo stworzył 159 z tyłem Brery
Next post
Alfa Romeo 6C 2500 Super Sport Cabriolet sprzedana za 440 tys. dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat przygotował wizualizację wnętrza – to hołd dla 100. urodzin fabryki Lingotto