fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fan stworzył wizualizację Aurelii Spider na bazie Mazdy MX-5

Fan stworzył wizualizację Aurelii Spider na bazie Mazdy MX-5

Co prawda Lancia w planach ma tylko trzy modele, a wśród nich nie ma roadstera, ale to nie powstrzymało jednego z fanów do opracowania własnej wizualizacji takowego pojazdu na bazie Mazdy MX-5.

Nowa generacja Lancii Ypsilon zapoczątkowała wyczekiwany renesans włoskiej marki, który będzie kontynuowany wraz z crossoverem Gamma w 2026 roku i hatchbackiem Delta w 2028 roku. Jednak fanom-purystom marzą się modele nawiązujące do takich legend, jak m.in. Stratos, Fulvia i Aurelia Spider. Wizję tego ostatniego opracował Theophilus China, bazując na tylnonapędowej Maździe MX-5 ND, wykorzystanej m.in. do stworzenia współczesnego Fiata 124. Artysta inspirował się designem Ypsilona, który przeniósł na nadwozie MX-5 ND tworząc wizję tego, jak mogłaby wyglądać nowa generacja Aurelii Spider. Proces przeróbki można obejrzeć na YouTubie:

Tył jest prawdopodobnie najbardziej atrakcyjny, z okrągłymi tylnymi światłami LED i zintegrowanym spojlerem. Błyszczące, czarne błotniki w stylu crossovera zapożyczone z Lancii Ypsilon mogą powodować mieszane uczucia, za to pasują do obudowy lusterek i ramy przedniej szyby. 

Oryginalna Lancia Aurelia B24 Spider zadebiutowała w 1954 roku. Po włoskim roadsterze dwa lata później pojawił się nieco ulepszony model Aurelia B24 Convertible, wprowadzający niewielkie zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Obie dwudrzwiowe pochodne Aurelii zostały wyprodukowane w ograniczonej liczbie – co oznacza, że każdy zachowany egzemplarz w nieskazitelnym stanie jest dziś bardzo cenny i pożądany przez kolekcjonerów.

W tej chwili nowoczesna Lancia Aurelia z nadwoziem typu drop-top wydaje się mało prawdopodobna. Jeśli jednak renesans Lancii pójdzie dobrze i przyniesie pożądane wyniki finansowe, firma może rozważyć dodanie kolejnych modeli do swojego portfolio.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fantastyczny występ Ferrari w Melbourne – 44 punkty z P1, P2 i FL
Next post
Czas na wycieczkę, czyli Tonale w Kolumnie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fan stworzył wizualizację Aurelii Spider na bazie Mazdy MX-5