fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage Officine Classiche wznawia działalność

FCA Heritage Officine Classiche wznawia działalność

Z dniem 14. maja 2020 roku departament FCA Heritage wznawia działania warsztatów w kompleksie Mirafiori w Turynie, które wcześniej zostały zawieszone ze względu na epidemię Covid-19. 

Officine Classiche będzie stosować się do specjalnych protokołów bezpieczeństwa i higieny opracowanych przez grupę FCA z pomocą wirusologa Roberto Burioniego. Obowiązują one na wszystkich etapach: od fabryk, po dealerów i są w pełni zgodne z porozumieniem podpisanym 9 kwietnia między FCA a włoską organizacją związkowców.

Officine Classiche, założone w 2015 roku w siedzibie Abarth & C. na Via Plava w Turynie, wewnątrz dawnej Officina 83 w Mirafiori, prowadzi działalność w zakresie napraw, renowacji i certyfikacji zabytkowych samochodów FCA, należących zarówno do prywatnych kolekcjonerów, jak i do FCA Heritage. Firma dba o jak najwyższą jakość usług, mającą na celu utrzymanie i renowację pojazdów zgodnie z danymi z archiwów i rysunkami technicznymi. 

Zespół opiekujący się kolekcją FCA Heritage również dba o pojazdy klientów prywatnych. Zajmuje się konserwacją, renowacją, naprawą aut drogowych i wyścigowych. Każdy model, który ma być poddany specjalistycznym zabiegom, podlega określonym i rygorystycznym procesom, które na życzenie klienta mogą być również elastyczne i dostosowane do ich indywidualnych wymagań. Przy okazji każdego zlecenia prowadzona jest dokumentacja techniczna i fotograficzna.

Poza pracami restauratorskimi i naprawczymi, wznowione zostaną również działania Officine Classiche skupione na wydawaniu Certyfikatów Autentyczności. Po szczegółowej analizie każdego aspektu zabytkowego samochodu oraz dokładnej weryfikacji danych produkcyjnych i specyfikacji technicznych w archiwum firmy, FCA Heritage poświadcza autentyczność pojazdu podkreślając tym samym jego wartość. 

Proces certyfikacji wymaga, aby każdy samochód przeszedł rygorystyczny proces kontroli i oceny przeprowadzany przez zespół ekspertów FCA Heritage, starannie sprawdzającą jego autentyczność i komponenty oraz funkcjonowanie głównych części mechanicznych. Certyfikat Autentyczności jest dostępny dla klasycznych modeli marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth, a na życzenie klienta analiza samochodu może być również przeprowadzona w domu właściciela, przy zachowaniu wszystkich wytycznych w zakresie bezpieczeństwa.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Carlos Sainz dołączy do Scuderia Ferrari na sezony 2021 i 2022
Następny wpis
Unikatowy prototyp MC20 został dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA Heritage Officine Classiche wznawia działalność